Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pomocna dłoń

Aż 30 proc. młodych ludzi w powiecie janowskim nie ma pracy.

Ponad 150 przedstawicieli firm przybyło na I Janowski Kongres Przedsiębiorczości. W Centrum Kultury w Janowie Lubelskim zjawili się więc przede wszystkim przedsiębiorcy z janowskiego powiatu, którzy prowadzą działalność gospodarczą, chętni na założenie pierwszej własnej firmy oraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy wkrótce zasilą lokalny rynek pracy.

Kongres i targi   Kongres i targi
Były prelekcje i wykłady
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Podczas kongresu chcemy pokazać, w jaki sposób można na przykład pozyskać pieniądze na działalność gospodarczą czy rozwinąć swoją firmę. Będzie także dużo praktycznych rad od doświadczonych już przedsiębiorców - powiedziała Katarzyna Dzadz, kierownik Referatu Promocji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Janowie Lubelskim.

Kongres i targi   Kongres i targi
Kongres zgromadził ponad 150 przedsiębiorców
Andrzej Capiga /Foto Gość
Kongresowi towarzyszyły VII Targi Pracy i Edukacji, podczas których swoją ofertę przedstawiło około 60 wystawców. Były więc oferty pracy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą (Holandia), wiele propozycji szkoleń i dalszej nauki dla absolwentów szkół średnich.

Kongres i targi   Kongres i targi
Szkoły próbowały jak najatrakcyjniej zaprezentować swoją ofertę
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Targi już się sprawdziły jako forma prezentacji ofert przez szkoły i zakłady pracy. Staramy się pomagać bezrobotnym na różne sposoby, tym bardziej, że stopa bezrobocia w janowskim powiecie wynosi obecnie ponad 11 proc., czyli bez stałego zatrudnienia pozostaje 2 tys. 570 osób. Jeżeli chodzi o młodych ludzi, to ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi aż 30 proc. - poinformował Tomasz Kaproń dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim

Honorowy patronat nad kongresem sprawował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama