Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pomocna dłoń

Aż 30 proc. młodych ludzi w powiecie janowskim nie ma pracy.

Ponad 150 przedstawicieli firm przybyło na I Janowski Kongres Przedsiębiorczości. W Centrum Kultury w Janowie Lubelskim zjawili się więc przede wszystkim przedsiębiorcy z janowskiego powiatu, którzy prowadzą działalność gospodarczą, chętni na założenie pierwszej własnej firmy oraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy wkrótce zasilą lokalny rynek pracy.

Były prelekcje i wykłady   Kongres i targi
Były prelekcje i wykłady
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Podczas kongresu chcemy pokazać, w jaki sposób można na przykład pozyskać pieniądze na działalność gospodarczą czy rozwinąć swoją firmę. Będzie także dużo praktycznych rad od doświadczonych już przedsiębiorców - powiedziała Katarzyna Dzadz, kierownik Referatu Promocji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Janowie Lubelskim.

Kongres zgromadził ponad 150 przedsiębiorców   Kongres i targi
Kongres zgromadził ponad 150 przedsiębiorców
Andrzej Capiga /Foto Gość
Kongresowi towarzyszyły VII Targi Pracy i Edukacji, podczas których swoją ofertę przedstawiło około 60 wystawców. Były więc oferty pracy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą (Holandia), wiele propozycji szkoleń i dalszej nauki dla absolwentów szkół średnich.

Szkoły próbowały jak najatrakcyjniej zaprezentować swoją ofertę   Kongres i targi
Szkoły próbowały jak najatrakcyjniej zaprezentować swoją ofertę
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Targi już się sprawdziły jako forma prezentacji ofert przez szkoły i zakłady pracy. Staramy się pomagać bezrobotnym na różne sposoby, tym bardziej, że stopa bezrobocia w janowskim powiecie wynosi obecnie ponad 11 proc., czyli bez stałego zatrudnienia pozostaje 2 tys. 570 osób. Jeżeli chodzi o młodych ludzi, to ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi aż 30 proc. - poinformował Tomasz Kaproń dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim

Honorowy patronat nad kongresem sprawował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy