Nowy numer 3/2021 Archiwum

Grębowskie stroiki

Bajecznie kolorowe palmy, ozdoby i stroiki świąteczne przyjechały z Grębowa.

Tradycyjnie już w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu odbył się świąteczny kiermasz. Swoje prace prezentowali nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnobrzegu.

– Tradycją się stało, iż przed świętami Wielkanocnymi oraz Bożego Narodzenia prezentujemy okolicznościowe stroiki i ozdoby świąteczne – informowała Renata Zdun, nauczycielka plastyki w grębowskiej placówce. – Prace są dziełami uczniów, powstałymi w ramach arteterapii oraz kółka plastycznego. Sięgamy po bardzo różne techniki, by poszerzyć zakres umiejętności, ale również urozmaicić zajęcia. Dzisiaj przywieźliśmy m.in. stroiki powstałe w technice decoupage, która jest dość wymagająca, nie należy bowiem do łatwych. Wymaga także dużej dozy cierpliwości i precyzji.

Stroiki, które znalazły się na kiermaszu, były dopracowane do najmniejszego szczegółu. Nie było w nich miejsca na jakieś niedoróbki.

– Część uczniów bardzo lubi zajęcia plastyczne, a im trudniejsze wyzwania stawiamy przed nimi, tym większą sprawiają im radość – podkreślała Renata Zdun.

Na kiermaszu znalazły się również prace członków Stowarzyszenia na rzecz Wspomagania Rozwoju Dziecka i Jego Rodziny „S.O.S.”, skupiającego m.in. nauczycieli i pracowników grębowskiego ośrodka.

Każdy mógł kupić tradycyjne palmy wielkanocne, ozdoby, stroiki, a wszystko wykonane z naturalnych i tradycyjnych materiałów.

– Dochód ze sprzedaży naszych prac przeznaczymy na zakup materiałów, które będą nam potrzebne do zrobienia prac na zbliżające się X Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się w Tarnobrzegu już za trzy tygodnie – wyjaśniła R. Zdun.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama