Nowy numer 46/2018 Archiwum

Stacja z Ojcem Pio

Plenerowa Droga Krzyżowa w Chrzanowie już w Niedzielę Palmową.

Licząca obecnie około pięćdziesiąt osób Grupa Modlitwy Ojca Pio w parafii pw. św Jacka w Chrzanowie powstała trzy lata temu w kwietniu, zaraz po Wielkopostnych rekolekcjach, które dla mieszkańców tej malowniczo położonej wioski w janowskim dekanacie głosił ks. Leszek Biłas, diecezjalny opiekun tych grup.

Członkowie grupy pamiętają o tym wydarzeniu i mimo, iż rocznica powstania grupy nie jest okrągła, świętują ją najlepiej jak tylko potrafią, czyli modlitwą.

- Przede wszystkim prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu we wszystkie pierwsze niedziele miesiąca. Jednak teraz w okresie Wielkiego Postu jest to szczególna adoracja - przebłagalna. Przepraszamy Boga za wszystkie ludzkie grzechy, szczególnie za brak wiary w Boga i drugiego człowieka, za nienawiść i zazdrość, która ogarnia cały świat. Chcemy też w ten sposób przyciągać do Boga jak najwięcej ludzi, by byli stałymi bywalcami adoracji, aby razem z nami mogli wypraszać łaski u Boga i pomagać bliźnim. Włączamy się także bardzo aktywnie w organizację Plenerowej Drogi Krzyżowej. Mamy nawet „swoją” stację tej Drogi. Kolejna będzie w Niedzielę Palmową. Czuwamy także przy Chrystusowym grobie - wylicza Barbara Jaworska, animatorka Grupy Modlitwy Ojca Pio Chrzanowie.

Grupa modli się nie tylko słowem, ale również i śpiewem wykorzystując myśli i rozważania swojego patrona św. Ojca Pio.

- Nasze cotygodniowe spotkania kończymy zawsze dziesiątkiem Różańca w intencji małżeństw i rodzin. Najważniejszym celem, który sobie stawiamy, to modlitwa właśnie w ich intencji, a także w intencji pokoju na świecie, w naszych rodzinach, sąsiedztwach, za ludzi chorych, cierpiących i samotnych - dodała pani Barbara.

 

 

Więcej o grupie modlitwy Ojca Pio z Chrzanowa w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 23 kwietnia).

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy