Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pozwólcie nam być sobą

W ramach trwającego światowego miesiąca wiedzy na temat autyzmu w Katolickim Domu Kultury odbyło się spotkanie, w którym wychowankowie Ośrodka „Radość Życia” zaprezentowali program artystyczny, zaś nauczyciele opowiadali o tym, jak dostosować metody i formy nauki do indywidualnych możliwości ucznia.

Występ w Domu Katolickim   Występ w Domu Katolickim Agnieszka Burczy W zaprezentowanym przedstawieniu pt.: „Anielska bajka” wzięło udział około 20 uczniów z autyzmem oraz ich opiekunowie.

  W przygotowanej prezentacji multimedialnej zatytułowanej „Inność jest wyjątkowa” przedstawiono wszystkich uczniów ze szkoły dla osób z autyzmem działającej przy Ośrodku „Radość Życia” oraz ich szkolne osiągnięcia.

Aby bliżej poznać funkcjonowanie uczniów zaprezentowane zostały filmy: „Jeden dzień w przedszkolu” oraz „Ku dorosłości” w których pokazano w jaki sposób pracuje się na co dzień z uczniami z autyzmem, jak dostosować metody i formy pracy do indywidualnych możliwości ucznia.

Część artystyczną zakończono koncertem muzycznym w wykonaniu Pauliny Niedziałek byłej uczennicy szkoły dla uczniów z autyzmem.

Wspólne zdjęcie na dziedzińcu Ośrodka "Radość Życia"   Wspólne zdjęcie na dziedzińcu Ośrodka "Radość Życia" Agnieszka Burczy Następnie wszyscy artyści i widzowie w „Niebieskim Marszu” przeszli ulicami Sandomierza, aby na dziedzińcu szkoły zawiązać łańcuch przyjaźni i solidarności z osobami z autyzmem.

Szkolne spotkanie zakończyła prelekcja psychiatry dziecięcego dr Marzeny Pelc Dymon „Zrozumieć świat autyzmu”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy