Nowy numer 3/2021 Archiwum

Śpieszmy się kochać ludzi...

Ponad 40 osób, solistów i zespołów wzięło udział w II Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej w Nisku.

Konkurs, który przebiegał pod hasłem: „Wszystko jest poezją...”, odbył się Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. Wykonawcy reprezentowali powiaty niżański i stalowowolski.

- Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie śpiewaną poezją - mówi organizator konkursu Anna Pucko. - Wykonawcy nie mieli żadnych ograniczeń w wyborze poetów; mogli nimi być również twórcy regionalni, jak na przykład zmarły niedawno Paweł Frączek z Niska.

Główną ideą konkurs jest zainteresowanie młodych ludzi poezją śpiewaną, a nawet zachęcenie ich do komponowania muzyki do literackich tekstów. Jedną z osób, która taką poezją śpiewa już od pięciu lat, jest Juliana. - Najbardziej lubię wykonywać Marka Grechutę. Dziś jednak zaśpiewam "Śpieszmy się kochać ludzi..." - dodaje.

Konkurs otworzył główny jego sponsor - starosta niżański Robert Bednarz.

Jury pod przewodnictwem Agnieszki Kamińskiej, instruktora muzycznego z Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie, wśród gimnazjów najlepiej oceniło występy Weroniki Strzempy, Natalii Owczarz i Oliwii Kobylarz oraz Kwartetu Wokalnego ZS z Ulanowa i Zespołu Ad Hoc z Niska. Aleksandra Tęcza, Paweł Żurawski i Judyta Śmietana to zwycięzcy w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Zespół RCEZ otrzymał natomiast wyróżnienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama