Nowy numer 2/2021 Archiwum

To był dobry i Boży czas

Podsumowano spotkania w ramach Seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym. Wspólna formacja będzie kontynuowana.

Przez osiem tygodni sandomierzanie spotykali się w kościele pw. Ducha Świętego w ramach Seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym. Spotkania poprowadzili ewangelizatorzy ze „Wspólnoty Gaudete” z Krakowa.

Podczas każdego spotkania-katechezy podejmowany był konkretny temat dotyczący miłości Bożej, nawrócenia, tajemnicy Ducha Świętego, wspólnoty, Eucharystii. Następnie uczestnicy spotykali się w małych grupach na dzieleniu się Słowem Bożym. Każdy z uczestników otrzymał także notatnik, w którym na każdy dzień wyznaczono fragment Pisma świętego do osobistej medytacji.

- Myślę ze był to czas mocno zaskakujący, szczególnie pod tym kątem, że doświadczyliśmy tego, że Pan Bóg wybrał nas do poprowadzenia tego seminarium. W tym czasie Bóg poprzez swoje Słowo docierał do naszych serc. Widać było zaangażowanie i otwartość osób, które przychodziły na spotkania i to nas budowało. Z każdym przyjazdem tutaj do Sandomierza była we mnie coraz większa radość z tego, że mogę dzielić się doświadczeniem Bożej miłości i tego, czego Bóg dokonuje w moim życiu, w życiu mojej wspólnoty - podsumował Robert Zietara, jeden z prowadzących ze „Wspólnoty Gaudete”. - Dla mnie był to czas współpracy ze wspólnotą i możliwości patrzenia na to, jak Pan Bóg pragnie siebie dawać w innych miejscach, doświadczeniem tego, jak Pan Bóg chce zapalić kolejne światełko, i to światełko zapaliło się w Sandomierzu - dodała Marta Witczyk.

To był dobry i Boży czas   Podczas wspólnego śpiewu ks. Tomasz Lis /Foto Gość Podsumowaniem spotkań była wspólna Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Podczas homilii, ostrzegał on przed próbami dopasowania Chrystusa i Jego Ewangelii do własnego sposobu życia, niczego w nim nie zmieniając. Zauważył, że takie chrześcijaństwo jest wygodne, ale przypomina zasuszony i bezwonny kwiat. Uznanie Chrystusa za Pana i Zbawiciela oznacza natomiast konieczność stałej i konsekwentnej przemiany zgodnie z duchem Ewangelii. Biskup wyraził radość, że spora grupa osób podjęła się tego w ramach sandomierskiego seminarium odnowy wiary.

To był dobry i Boży czas   Przez osiem tygodni odbywały się spotkania formacyjne ks. Tomasz Lis /Foto Gość Na zakończenie Mszy św. ks. Marek Kuliński, jeden z inicjatorów seminarium, poinformował, że spotkania odnowy wiary będą nadal kontynuowane i prowadzone przez członków „Wspólnoty Gaudete”. Spotkanie organizacyjne na którym będzie zaplanowany dalszy cykl spotkań odbędzie się we wtorek o 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Sandomierzu.

Po wspólnej modlitwie odbyła się agapa.

- Chcieliśmy podziękować wspólnocie, która prowadziła te spotkania za ten wspaniały, dobry i Boży czas. Takie seminarium odnowy wiary było nam bardzo potrzebne. Było to doświadczenie czegoś nowego, głoszenia i przepowiadania Jezusa przez osoby świeckie. Dla mnie osobiście wrażenia są bardzo pozytywne. Chcemy dalej uczestniczyć w spotkaniach wspólnoty - podkreślał pan Krzysztof. - Był to na pewno czas odnowienie wiary, zbliżenia się do Jezusa, uznania Go i przyjęcia jako Pana i Zbawiciela - dodała pani Agnieszka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama