Krakowscy muzycy swym występem zapowiedzieli radość Wielkanocnego Poranka.
W sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu zabrzmiała bowiem Msza Koronacyjna C-dur KV 317 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dzieło, które skomponował w ciągu jednego dnia - 23 marca 1779 r., powstało, jak się obecnie przypuszcza, z okazji świąt Wielkanocnych i przeznaczone było dla katedry salzburskiej.
- Msza C-dur towarzyszyła praskim uroczystościom koronacyjnym cesarza Leopolda II na króla Czech, które odbyły się 6 września 1791 r. Obok arcydzieła wszech czasów jakim niewątpliwie jest Requiem d-moll KV 626, należy ona do najczęściej wykonywanych utworów religijnych Mozarta - mówił we wprowadzeniu do koncertu Mariusz Ryś, wicedyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Rękopis utworu, należący do tzw. Berlinki, czyli zbiorów dawnej Pruskiej Biblioteki Państwowej, od 1945 r. przechowywany jest w Bibliotece Jagiellońskiej,
Podczas koncertu w kościele ojców dominikanów kompozycję geniusza z Salzburga wykonali artyści dobrze już znani tarnobrzeskiej publiczności. W partiach solowych wystąpili: Karin Wiktor-Kałucka (sopran), Agnieszka Monasterska (alt), Marcin Kotarba (tenor) oraz Jacek Ozimkowski (bas). Śpiewakom towarzyszył Chór „Kanon” im. Bartłomieja Nowodworskiego, działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie oraz Krakowska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Ryszarda Źróbka. Na organach zagrał Łukasz Mateja.
Soliści są dobrze znani tarnobrzeskiej publiczności Marta Woynarowska /Foto Gość Ponieważ koncert odbył się w przededniu 12. rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II nie mogło zabraknąć akcentów poświęconych jego pamięci. Stąd obecność w programie dwóch pieśni „Modlitwa za Polskę” i „Ojczyzno moja” skomponowanych przez współczesnych polskich kompozytorów – Irenę Pfeiffer oraz Mirosława Banacha do słów Karola Wojtyły. Dla wyrażenia wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II muzycy wykonali hymn „Gaude Mater Polonia”, napisany w połowie XIII w. przez Wincentego z Kielczy z okazji kanonizacji św. Stanisława ze Szczepanowa.
Na zakończenie wieczoru zaś, jako muzyczne życzenia na nadchodzące święta Wielkiej Nocy, zaśpiewali słynne „Hallelujah” z oratorium Georga Friedricha Händla „Mesjasz”. Fragment ten, zgodnie z wiekowym zwyczajem, publiczność winna wysłuchać w pozycji stojącej, podobnie jak hymny „Bogurodzica” oraz „Gaude Mater Polonia”.
Organizatorem koncertu był Urząd Miasta Tarnobrzega, Tarnobrzeski Dom Kultury oraz klasztor ojców dominikanów.