Nowy numer 3/2021 Archiwum

Diecezjalne acies Legionu Maryi

Podczas dorocznego spotkania legioniści odnowili swoje maryjne przyrzeczenia.

- Dzisiejsze spotkanie jest z jednej strony podsumowaniem naszej rocznej pracy formacyjnej, modlitewnej i apostolskiej, z drugiej zaś - wspólnym spojrzeniem na nadchodzący czas obchodów objawień fatimskich, modlitwy za synod diecezjalny oraz podjęciem konkretnych dzieł modlitewnych - podkreślał ks. Rafał Cudziło, duchowy kierownik Legionu Maryi.

Acies jest dorocznym, uroczystym spotkaniem członków Legiony Maryi działających w grupach parafialnych, które tworzą tzw. Kurię. Kilka Kurii tworzy Komicjum, które swoim obszarem działania obejmuje zazwyczaj teren diecezji.

Diecezjalne acies Legionu Maryi   Diecezjalne spotkanie Legiony Maryi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Spotkanie rozpoczęły modlitwy legionowe, podczas których polecano dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez członków diecezjalnego Legionu Maryi w kilku parafiach naszej diecezji oraz sąsiednich diecezjach. Legionistów w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy powitał ks. Jan Biedroń, proboszcz, podkreślając, w jak wiele dzieł miłosierdzia i działań duszpasterskich włączają się osoby zaangażowane w to stowarzyszenie apostolskie.

Mszy św. przewodniczył ks. Cudziło, który w homilii wskazał Maryję, Bolesną Matkę, jako przewodniczkę czasu Wielkiego Postu, uczącą wiernego kroczenia za cierpiącym Chrystusem. Kapłan podziękował także za podejmowane w ciągu całego roku dzieła modlitewne: Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, Apostolat Margaretka, czyli modlitewną opiekę nad kapłanami, oraz za wsparcie chorych i samotnych.

Diecezjalne acies Legionu Maryi   Diecezjalne spotkanie Legionu Maryi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po homilii każda z parafialnych grup Legionu Maryi odnowiła swoje przyrzeczenia składane w dniu wstąpienia w szeregi grupy apostolskiej.

Diecezjalne acies Legionu Maryi   Diecezjalne spotkanie Legionu Maryi ks. Tomasz Lis /Foto Gość Z przybyłymi legionistami spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu oraz odmówił "Akt oddania Maryi". Po udzieleniu błogosławieństwa biskup poprosił legionistów o modlitwę za rozpoczęty przed tygodniem synod diecezjalny oraz w intencji kapłanów, którzy przeżywają osobiste trudności.

W diecezji grupy Legionu Maryi działają w ponad 70 parafiach, zrzeszając prawie 1800 członków.

Legion Maryi jest stowarzyszeniem ludzi świeckich, których zadaniem jest głoszenie chwały Bożej i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską. Zakorzenione w duchowości maryjnej i powierzone Duchowi Świętemu życie Legionu Maryi jest oparte na wierze we współdziałanie Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny w dziele zbawienia i szerzenia królestwa Bożego w świecie.

Diecezjalne acies Legionu Maryi   Znak Legionu Maryi ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama