Nowy numer 08/2024 Archiwum

Dają cząstkę siebie

Dla uczniów Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach wolontariat to nie puste słowo.

Od kilku już lat, a nie tylko w 2017 ogłoszonym jako Rok Wolontariatu w szkole, angażują się bowiem w zbiórkę żywności organizowaną przez Caritas Diecezji Sandomierskiej. Zbierają żywność i produkty chemiczne w pobliskich sklepach, a następnie przygotowują paczki dla biednych rodzin oraz dla rodzin uczniów ze szkoły, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

W szkole działa także koło PCK .Grupa uczniów systematycznie oddaje krew. Wszystkim przyświeca jeden cel - ratować zdrowie i życie ludzkie, ponieważ tego najcenniejszego z leków wciąż nie można niczym zastąpić. Uczniowie to nie tylko dawcy, to ludzie, którzy promują honorowe krwiodawstwo i przekonują, że oddać krew to jakby dać drugiemu człowiekowi cząstkę swojego życia.

Uczniowie odwiedzają również dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli oraz podopiecznych w Domu Brata Alberta w Gorzycach. Cieszy ich to, że są komuś potrzebni. Szkoła współpracuje też z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gorzycach oraz Ośrodkiem Samopomocy Społecznej w Radomyślu nad Sanem.

Innym elementem wolontariackiej pracy są różnego rodzaju kiermasze okolicznościowe organizowane na terenie szkoły. Za zebrane pieniądze kupowane są artykuły szkolne spożywcze lub chemiczne dla podopiecznych z domu dziecka.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy