Nowy numer 33/2018 Archiwum

Park Kwitnących Idei

To część stalowowolskiej Technopolis - dzielnica innowacji i rozwoju, która powstanie w Stalowej Woli przy ul. E. Kwiatkowskiego.

To obszar rozciągający się od budowanego właśnie ronda koło Inżynierii Materiałowej KUL (skrzyżowanie Kwiatkowskiego z Ofiar Katynia) po budynek Politechniki Rzeszowskiej. Te dwie uczelnie mają stać się centrami badań i rozwoju w mieście.

Już wkrótce na działce pomiędzy KUL w Inkubatorem Technologicznym przy ul. Kwiatkowskiego zostanie zbudowana hala przeznaczona na inwestycje związane właśnie z nowymi technologami i rozwojem. Podobnie stanie się z dwuhekatorową działką, byłą autobusową zajezdnią.

Szczególną rolę w Technopolis odegra budynek byłej siedziby dyrekcji naczelnej Zakładów Południowych a potem Huty „Stalowa Wola” SA (obecnie jest już własnością miasta). Ma on się stać kuźnią przedsiębiorczości, w której biznes będzie prowadzony w nowoczesny sposób.

W Inżynierii Materiałowej KUL będą się rodziły nowe pomysły   Technopolis
W Inżynierii Materiałowej KUL będą się rodziły nowe pomysły
Andrzej Capiga /Foto Gość

To tutaj właśnie powstanie pierwsza w całym regionie strefa coworkingu, czyli wspólnej pracy. Chodzi o możliwość założenia i prowadzenia działalności gospodarczej bez potrzeby posiadania pełnego biura; jest to usługa wynajęcia biurka z pełnym dostępem do Internetu plus strefa integracji osób pracujących w coworkingu.

Budynek byłej dyrekcji czeka też na przedstawicieli branży nowych technologii oraz związanych z informatyką. Także studenci KUL i Politechnik Rzeszowskiej rozpoczynający działalność gospodarczą na studiach będą mile w tym miejscu widziani, i będą mogli liczyć na bezpłatne korzystanie z pomieszczeń. Będzie to również siedziba dla startupów.

„Park kwitnących idei” z kolei to miejsce rodzenia się nowych, innowacyjnych pomysłów. Powstanie przed siedzibą byłej naczelnej dyrekcji. Na razie to zalesiony, zielony teren. Będzie to też miejsce do pracy i biznesowych spotkań.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma