Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pomóż rodzinie w Syrii!

Caritas podjęła Program „Rodzina Rodzinie”. Każdy może pomóc cierpiącym i prześladowanym chrześcijanom.

„Rodzina Ibrahima składa się z 15 członków, którzy żyją w 2 wynajętych pokojach w bardzo złych warunkach (bez drzwi, ogromna wilgoć, bez ogrzewania). Babcia cierpi na problemy sercowe i potrzebuje regularnej opieki. Ojciec pracuje jako wynajęty pracownik dzienny z niewielkim wynagrodzeniem. Dzieci nie chodzą do szkoły. Rodzina nie płaci za czynsz i niedługo grozi jej eksmisja. Rodzina potrzebuje środków finansowych przeżycie oraz na opłacenie szkoły dla dzieci, która w Libanie jest płatna”. To jedno z dramatycznych świadectw chrześcijan żyjących w Syrii czy Libanie.

Obecnie 80% Syryjczyków żyje w ubóstwie, co trzecie gospodarstwo domowe jest zadłużone. Pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci z 18 mln obecnych mieszkańców Syrii. Rodzinom brakuje pieniędzy, by zaspokoić podstawowe potrzeby – zapłacenie za wynajem jakiegokolwiek schronienia po ucieczce z własnego domu i za dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki kosztuje prawie połowę tego, co udaje im się zarobić. Im dłużej trwa wojna i państwo jest dewastowane, tym bardziej drożeją wszystkie usługi. W skrajnie trudnej sytuacji znajdują się mieszkańcy miasta Aleppo, którzy poza ubóstwem i niepewnością zmagają się ze skutkami trwających działań wojennych w postaci ciągłych ostrzałów rujnujących miasto i powodujących straty w ludziach.

W obliczu tak dramatycznej sytuacji wielu chrześcijan w Syrii i Libanie Caritas Polska podjęła Program „Rodzina Rodzinie”. W akcję chętnie włączyli się polscy biskupi, księża, wspólnoty zakonne, seminaria duchowne, szkoły i uczelnie, grupy i wspólnoty parafialne. Zaangażowało się również wiele firm.

Jeśli chcesz pomóc:

- wejdź na stronę rodzinarodzinie.caritas.pl

- wypełnij deklarację pomocy finansowej dla konkretnej potrzebującej rodziny na okres 6 miesięcy

- wybierz kwotę, jaką chcesz wesprzeć tę rodzinę, a którą co miesiąc będziesz wpłacać na wskazane konto.

Nie martw się, jeśli potrzeby rodziny przerastają twoje możliwości – na pomoc dla konkretnej rodziny składają się deklaracje od kilku darczyńców.

Możesz również jednorazowo wpłacić dowolną kwotę, a twoja wpłata zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych.

Zachęć do pomocy swoją rodzinę, przyjaciół, wolontariuszy, szkoły i instytucje oraz zaprzyjaźnione firmy. Pomóżmy razem utrudzonym chrześcijanom z terenów Libanu i Syrii. Stanowimy przecież wszyscy jedną Chrystusową Rodzinę.

Do pobrania:

Rodzina Rodzinie - INSTRUKCJA

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma