Nowy numer 33/2018 Archiwum

Policja bez tajemnic

W Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu odbył się „Dzień otwarty".

Dzień 21 marca był w całym Województwie Świętokrzyskim dniem w którym, każdy mógł poznać tajemnice, technikę pracy policji oraz najnowocześniejszy sprzęt jakim posługują się stróżowie prawa.

Młodzi poznawali tajemnice pracy w Policji   Młodzi poznawali tajemnice pracy w Policji Archiuwm Policji - Ten dzień obchodziliśmy pod hasłem „Służąc niesiemy bezpieczeństwo”. Podczas wizyty można było między innymi uzyskać informacje jak zostać policjantem, porozmawiać z dzielnicowymi i funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego, przyjrzeć się wykorzystywanemu przez stróżów prawa sprzętowi, poszerzyć swoją wiedzę jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz na temat praw i obowiązków w kontaktach z Policją. Dzień Otwarty był doskonałą okazją do promowania treści związanych z bezpieczeństwem w sieci oraz uświadamiania osób o szkodliwości działania dopalaczy i środków odurzających – podkreślała sierż. Paulina Mróz, oficer prasowy sandomierskiej komendy Policji.

W komendzie Policji w Sandomierzu   W komendzie Policji w Sandomierzu Archiwum Policji

Sandomierską komendę odwiedziło ponad 100 osób. W większości byli to uczniowie sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie kryli, że są zainteresowani służbą w szeregach Policji.

Pokazano sprzęt policyjny   Pokazano sprzęt policyjny Archiwum Policji Zwiedzający sandomierską siedzibę stróżów prawa mogli obejrzeć wyposażenie, którym posługują się funkcjonariusze oraz ich radiowozy. Na świetlicy odbywała się emisja filmów ostrzegających przed narkomanią i innymi uzależnieniami oraz cyberprzemocą. Młodzież poznała także „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz nową aplikacją „Moja Komenda” dzięki której w sposób całkowicie bezpłatny można wyszukać dzielnicowych w całej Polsce. Wystarczy jedno kliknięcie, aby połączyć się z dzielnicowym bądź napisać do niego wiadomość. Tajemnice pracy techników kryminalnych   Tajemnice pracy techników kryminalnych Archiwum Policji

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma