Nowy numer 24/2018 Archiwum

Praca nas uszlachetnia

W kościele św. Pawła Apostoła w Sandomierzu spotkali się rzemieślnicy, aby uczcić swojego patrona św. Józefa.

Spotkanie formacyjno-modlitewne przedstawicieli cechów rzemieślniczych z terenu Diecezji Sandomierskiej odbyło się z okazji uroczystości św. Józefa, który patronuje ludziom pracy.

Starsi cechów przybyli do miasta biskupiego, aby podziękować Bogu za opiekę nad rzemiosłem, a w modlitwie polecali siebie, swoją pracę oraz rodziny. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ożarowski proboszcz senior ks. dr prał. Stanisław Szczerek. Celebrans poświęcił także szaty liturgiczne ufundowane przez członków cechów. Świadectwo siostry Szymony z Jazłowca   Świadectwo siostry Szymony z Jazłowca ks. Tomasz Lis /Foto Gość Gościem na modlitewnym spotkaniu z rzemieślnikami była siostra Szymona ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP z Jazłowca na Ukrainie. Siostra Niepokalanka opowiadała o swojej posłudze na wschodzie zachęcając przede wszystkim do wsparcia duchowego.

Cechy rzemieślnicze obecne na terenie Diecezji Sandomierskiej działają w takich miastach jak: Sandomierz, Tarnobrzeg, Janów Lubelski, Stalowa Wola, Staszów, Ostrowiec Świętokrzyski i Opatów.

Starsi cechów z Diecezji Sandomierskiej   Starsi cechów z Diecezji Sandomierskiej ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma