Nowy numer 24/2018 Archiwum

Błyskawiczna decyzja

Wczoraj odbyło się spotkanie, a dzisiaj poruszony problem doczekał się rozwiązania.

Podczas niedzielnego spotkania prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba z mieszkańcami osiedla Ocice, właściciele działek budowlanych zwrócili uwagę na brak realizacji gwarantowanej przez Tarnobrzeskie Wodociągi sieci kanalizacyjnej. Jej brak uniemożliwia im budowę domów. Drugą bolączką zgłaszaną przez uczestników spotkania były podtopienia terenu, na którym wspomniane działki się znajdują.

W tej sytuacji prezydent zaprosił wszystkich zainteresowanych do siedziby urzędu na dzisiaj, by jak najszybciej rozwiązać problematyczną sytuację. Jak się okazało wystarczyło kilkanaście godzin, by problem znikł.

- Chociaż Tarnobrzeskie Wodociągi rozpoczynają w tym roku w olbrzymią inwestycję, uda się im wykonać niezbędny zakres sieci kanalizacji sanitarnej dla działek przy ul. Żurawinowej - boczna. Gwarantuję, że w drugim półroczu 2017 r. kanalizacja dla tej części miasta zostanie wykonana - poinformował Grzegorz Kiełb. Spotykając się dzisiaj z właścicielami działek, prezydent posiadał już gwarancję wykonania przez spółkę robót, której kopie przekazał zainteresowanym.

W przypadku zaś drugiego problemu, związanego z podtopieniami prezydent zadeklarował pomoc w zorganizowaniu spotkania, podczas którego właściciele mogliby wypracować zadowalający wszystkich konsensus.

- W przypadku prywatnych działek zapewnienie odwodnienia pozostaje w gestii właścicieli. Możemy jedynie zasugerować porozumienie się wszystkich i wybudowanie zbiorczego drenażu - mówił G. Kiełb.

Miasto natomiast ze swej strony zadeklarowało zbudowanie przepustu pod drogą, a także udrożnienie rowów. Prace z tym związane mają rozpocząć się w tym tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma