Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wybuch gazu w Sandomierzu

Ulatniający się gaz z butli był przyczyną wybuchu w domu jednorodzinnym przy ul. Zamiejskiej w Sandomierzu. Ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala.

– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 7.14. Pierwszy zastęp Państwowej Straży Pożarnej po dotarciu na miejsce stwierdził, że doszło do że wybuchu gazu, który ulatniał się z butli. Wybuch spowodował także pożar budynku – poinformował Sylwester Kochanowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

Na miejscy strażacy udzielili pierwszej pomocy kwalifikowanej dwóm starszym osobom (74 i 80 lat), które następnie zostały przewiezione do szpitala.

Strażacy zabezpieczyli ściany domu   Strażacy zabezpieczyli ściany domu Archiwum straży – Strażacy ugasili powstały w wyniku wybuchu pożar oraz zabezpieczyli konstrukcję budynku. W sumie zaangażowanych było 5 zastępów straży pożarnej i 12 strażaków. W chwili obecnej nasza akcja została już zakończona – dodał strażak. Sylwester Kochanowicz dodał, że została naruszona konstrukcja domu.

Na miejscy pracowały także ekipy policji, pogotowia gazowego i wodociągowego. Obecnie Inspektor nadzoru budowlanego oceni, czy budynek nadaje się do zamieszkania. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym   Wybuch gazu w domu jednorodzinnym Archiwum straży

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma