Nowy numer 25/2018 Archiwum

Piłsudski zmienia oblicze

Będzie większy, nowocześniejszy i... bardziej zielony.

Miasto ogłosiło właśnie architektoniczny konkurs na modelową rewitalizację os. Fabrycznego, w tym szczególnie placu im. J. Piłsudskiego i Miejskiego Domu Kultury wraz z otoczeniem.

Z placu znikną szpecące go zabudowania   Z placu znikną szpecące go zabudowania Andrzej Capiga /Foto Gość Obszar objęty rewitalizacją to teren od ulicy Dmowskiego po tory kolejowe.

Za trzy lata staną tutaj między innymi letnia scena, fontanna (być może multimedialna), parkingi, będzie miejsce na piknik, kawiarnie czy drobne rzemiosło, a także na upamiętnianie marszałka J. Piłsudskiego (prawdopodobnie pomnik).

Fizyczne prace powinny się rozpocząć w przyszłym roku i będą kosztować ok. 10 mln zł.

W maju w miejsce starej kładki powstanie poziome przejście nad torami   W maju w miejsce starej kładki powstanie poziome przejście nad torami Andrzej Capiga /Foto Gość Już w maju tego roku natomiast gotowe będzie poziome przejście nad torami, które zastąpi dotychczasową kładkę.

Oprócz os. Fabrycznego rewitalizowana będzie także inna dzielnica Stalowej Woli - zabytkowy Rozwadów.

Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Sandomierskiego" (na 26 marca).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma