Nowy numer 25/2018 Archiwum

Obraz miłością malowany

- Mama jest dziś z nami myślami. Prosiła podziękować i przekazać, że wszystkich bardzo kocha - powiedziała wzruszona Natalia.

Prawie 11 tys. złotych zebrali organizatorzy koncertu „Dla Alicji” w Stalowej Woli.

Córki podziękowały za wsparcie   Dla Alicji
Córki podziękowały za wsparcie
Andrzej Capiga /Foto Gość
To pieniądze uzyskane ze sprzedaży tylko biletów. Za 750 złotych wylicytowana została „Gałązka sosny” - statuetka przyznawana przez władze samorządowe Stalowej Woli dla osób zasłużonych dla miasta. Zaprojektowała go bohaterka dzisiejszego wieczoru w Miejskim Dom Kultury Alicja Czajkowska - Chmielewska, chora na nowotwór artystka i malarka.

Publiczność licznie wypełniła MDK   Dla Alicji
Publiczność licznie wypełniła MDK
Andrzej Capiga /Foto Gość
Dodatkowo w urządzonej tymczasowo w MDK „Galerii pod filarami” można było nabyć obrazy pani Alicji oraz prace jej wychowanków.

Szczególnie gorąco oklaskiwano dzieci   Dla Alicji
Szczególnie gorąco oklaskiwano dzieci
Andrzej Capiga /Foto Gość
Mamy jeden wspólny cel: chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie Alicji Czajkowskiej - Chmielewskiej - powiedział krótko Marek Gruchota, dyrektor MDK w Stalowej Woli.

Wylicytowana gałązka sosny   Dla Alicji
Wylicytowana gałązka sosny
Andrzej Capiga /Foto Gość
Chorą panią Alicję reprezentowały na koncercie jej córki - Agata i Natalia, które podziękowały publiczności za wsparcie, także i to finansowe. - Mama jest dziś z nami myślami. Prosiła podziękować i przekazać, że wszystkich bardzo kocha - powiedziała wzruszona Natalia.

Koncert prowadził Sławomir Mączka, dziennikarz Telewizji „Stella”. On też zapowiedział bogaty program koncertu, w którym zaprezentowały się zespoły związane z placówkami kulturalnymi, w których pracowała Alicja Czajkowska - Chmielewska. Wystąpili między innym Orkiestra Dęta MDK, Kwartet Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, Studio Baletowe MDK, ZPiT „Mali Lasowiacy” czy Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja” z SKD.

Obrazy z Galerii "Pod filarami"   Dla Alicji
Obrazy z Galerii "Pod filarami"
Andrzej Capiga /Foto Gość
Koncert zorganizował Miejski Dom Kultury i Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, Stowarzyszenie „Dobro powraca” i Towarzystwo Muzyczne „Pod papugami”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma