Nowy numer 08/2024 Archiwum

Strażnicy pamięci

Jan Puk, artysta ludowy z Trześni, został bohaterem projektu "Ten chłopak. Ta dziewczyna".

Młodzież z Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach włączyła się w Ogólnopolską Kampanię Społeczną ,,Zauważeni’’, której celem było zwrócenie szczególnej uwagi na żyjących obok nas ludzi starszych.

Seniorzy   Seniorzy
Spotkanie z Janem Pukiem
Magdalena Motas - Korzonek
Uczniowie spotykali się z seniorami, przedstawicielami organizacji, instytucji oraz osobami prywatnymi, którym leży na sercu dobro ludzi starszych. Efektem tego był ,,Informator dla seniora’’ oraz praca konkursowa ,,Ten chłopak. Ta dziewczyna ‘’, w której ukazana została sylwetka seniora sprzed lat i teraz.

Seniorzy   Seniorzy
Seniorzy otrzymali użyteczny informator
Magdalena Motas - Korzonek
Możemy już dzisiaj powiedzieć, że ludzie starsi pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej - powiedziała koordynator projektu Magdalena Motas-Korzonek, nauczycielka j. polskiego w ZS im. por. Józefa Sarny w Gorzycach.

Seniorzy   Seniorzy
Gazetka szkolna prezentująca dorobek Jana Puka
Magdalena Motas - Korzonek
Padło wiele propozycji co do bohatera pracy konkursowej. Ostatecznie został nim Jan Puk, znany twórca ludowy z Trześni, który swoimi opowieściami przeniósł młodych ludzi w czasy swojego dzieciństwa i młodości .

- Pan Jan kilkakrotnie podkreślał jak ważna jest praca, dążenie do wytyczonego celu, samorealizacja, nauka , a także patriotyzm, miłość i szacunek do drugiego człowieka - dodała pani Magdalena.

Projekt przygotowało 11 uczniów: Natalia Kilijańska, Sylwia Krzaczkowska, Daniel Bernat, Filip Skawiński, Kinga Krzaczkowska, Anita Chara, Damian Sperlan, Kacper Tworek, Angelika Zawadzka, Karol Burczy i Oskar Biało - pod kierunkiem nauczycielki Magdaleny Motas-Korzonek.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31marca 2017r. w Warszawie.
 

Więcej o projekcie i jego autorach w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 26 marca).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy