Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pod dobrym Aniołem

XV Powiatowy Dzień Animatora Kultury i Sportu odbył się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Były osoby, które oklaskiwano w sposób szczególny. Jedną z nich jest 75-letni Lucjan Trela, jeden z najlepszych bokserów w Polsce.

Lucek

Tak go zwą kibice. Były reprezentant wagi ciężkiej, olimpijczyk, pięciokrotny mistrz Polski, uczestnik mistrzostw Europy jest współzałożycielem Klubu Sportowego „Feniks”. Do historii przeszła jego walka na igrzyskach olimpijskich w Meksyku, gdzie w 1968 r. stoczył dramatyczny bój z późniejszym mistrzem olimpijskim George’em Foremanem. – Wychowałem się jako kibic boksu właśnie na walkach Lucjana Treli. Oglądałem wszystkie jego walki, łącznie z tą w Meksyku. Był to wielki sportowy wzorzec dla młodych ludzi. Podziwialiśmy jego niesamowitą wolę walki i zręczność mimo tak niskiego jak na wagę ciężką wzrostu – powiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Sam laureat wzruszonym głosem podziękował zebranym za to wyróżnienie.

Dostępne jest 34% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma