Nowy numer 24/2018 Archiwum

Jedność w cierpieniu

Wesprą walczącą z ciężką nowotworową chorobą koleżankę.

Artyści i ludzie związani a kulturą, a w szczególności zespoły artystyczne z Miejskiego Domu Kultury i Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, pracownicy Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli i członkowie Towarzystwa Muzycznego „Pod Papugami” organizują koncert na rzecz Alicji Czajkowskiej - Chmielewskiej.

Show pt. „Koncert dla Alicji” odbędzie się 16 marca o godz. 18 w MDK w Stalowej Woli. Towarzyszyć mu będzie „Galeria pod filarami”, gdzie będzie można kupić obrazy z kolekcji MDK oraz te podarowane przez wychowanków Alicji Czajkowskiej - Chmielewskiej.

Pani Alicja to jedna bardziej znanych stalowowolskich artystek, laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem i ilustracją książek. Na co dzień jest kustoszem Galerii „Tło” w MDK w Stalowej Woli, gdzie prowadzi także zajęcia plastyczne. Jej prace są w zbiorach zarówno w kraju jaki i w Niemczech, USA, Finlandii, Belgii i Austrii. Pani Alicja zaprojektowała statuetkę nagrody „Gałązka sosny” wręczanej przez władz miasta zasłużonym dla Stalowej Woli twórcom. Ostatnio zaś otrzymała I nagrodę burmistrza Sandomierza w konkursie „Porównania 25”.
 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma