Nowy numer 48/2022 Archiwum

Pocałunek nagrodzony

Stanisław Świeca i Alicja Czajowska-Chmielewska otrzymali dwie pierwsze nagrody 25. edycji konkursu "Porównania".

Stanisław Świeca za gipsoryty „Totem” i „Pocałunek” został uhonorowany I nagrodą starosty powiatu sandomierskiego, a Alicja Czajkowska-Chmielewska - I nagrodą burmistrza Sandomierza za obrazy „daleko od wczoraj... 3” i „daleko od wczoraj... 6”.

Porównania   Porównania
Otworzyli Katarzyna Pisarczyk i Józef Sroka
Andrzej Capiga /Foto Gość
Ogłoszenie wyników odbyło się dziś w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

W tym roku na jubileuszowe „Porównania” (wystawę prezentującą dorobek artystyczny środowiska plastycznego związanego z ziemią sandomierską) jury pod przewodnictwem prof. Aleksandra Olszewskiego wybrało 48 prac 24 autorów. Spośród nich natomiast wyłoniło laureatów.

- To ogromna dla mnie satysfakcja, ponieważ była duża konkurencja. Cieszę się, że moje grafiki zostały zauważone, zwłaszcza że pracowałem nad nimi cały rok. Technika jest trudna, bo matryca jest wykonana z gipsu i odbijać można tylko ręcznie, centymetr po centymetrze. Na wystawie pokazuję wersję czarno-białą, ale mam też i kolorową - mówi S. Świeca.

Porównania   Porównania
Stali bywalcy wystaw nie zawiedli
Andrzej Capiga /Foto Gość
Artyści, którzy biorą udział w „Porównaniach”, reprezentują różne dziedziny sztuki, w tym: malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, fotografię czy instalację. - Wzbogacają nas swoją sztuką, obdarowują swoimi uczuciami i wrażeniami - mówiła Katarzyna Pisarczyk, dyrektor BWA w Sandomierzu.

Prace nagrodzonych artystów można oglądać w SDK w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy