Minęło 10 lat działania Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy.
Jubileuszowa gala rozpoczęła się od występu podopiecznych różnych sekcji artystycznych działającym przy koprzywnickim ośrodku. Najpierw swoje umiejętności zaprezentowały grupy dziecięce, młodzieżowe oraz dorośli działający w miejscowych zespołach śpiewaczych i muzycznych. Swoje umiejętności zaprezentowali także uczestnicy grupy ćwiczące wschodnią sztukę walki karate. Występy gromkimi barwami nagradzali zgromadzeni na widowni zaproszeni gości oraz mieszkańcy Koprzywnicy.
Swoją wystawę mili także uczestnicy zajęć plastycznych i florystycznych.
Podziękowania od samorządu Archiwum prywatne Gratulacje od przybyłych gości, w tym od władz lokalnych oraz zaprzyjaźnionych i współpracujących z ośrodkiem instytucji otrzymali pracownicy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
Nie zabrakło także tortu urodzinowego. Na zakończenie odbyła się „Radosna biesiada” z Teatrem Małgo z Częstochowy.
Przybyli goście otrzymali okolicznościowe i bardzo oryginalne upominki, reprodukcje prac wykonanych przez plastyków działających przy koprzywnickim ośrodku.
W ostatnim czasie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zrealizował bardzo ciekawy projekt zatytułowany „Patrzymy” we współpracy z Muzeum Historii Polski, który zakładał zaktywizowanie miejscowej społeczności w odszukaniu archiwalnych zdjęć pokazujących miejscowość, społeczność, konkretne rodziny i osobowości. Zgromadzono w ten sposób blisko tysiąc zdjęć z których pani dyrektor zapowiada wydanie okolicznościowego albumu.
Kierownictwo ośrodka zapowiada także utworzenie nowych zajęć i sekcji w tym Klub Malucha.
Wybudowany w latach osiemdziesiątych budynek koprzywnickiego domu kultury, jeszcze kilkanaście lat temu świecił pustkami, dziś tętni życiem i jest w pełni wykorzystywany na potrzeby miejscowej społeczności. Podsumowanie dyrektor ośrodka Archiwum prywatne - Były to lata bardzo twórcze, pracowite i kreatywne. Był to czas kiedy tworzyliśmy zespół, który tutaj pracuje i odkrywaliśmy ludzi z którymi obecnie pracujemy i tworzymy wspaniałe dzieło. Cieszę się, ze powstaje coraz więcej oddolnych inicjatyw, które mobilizują nas do większego działania. Społeczeństwo dojrzało do tego, że chce działać wspólnie i w zakresie kultury. Ostatnio z taką oddolną inicjatywą wyszła jedna z młodych mam, która wróciła z zagranicy i chce zorganizować spotkania młodych mam. Szukała miejsca na takie spotkania i przyszła do nas. Takie inicjatywy bardzo budują. Udało nam się połączyć i zebrać poszczególne grupy społeczne od maluchów, przez uczniów, dorosłych i seniorów i zaangażować w bardzo wiele sekcji działań kulturalnych. Dążymy do tego, aby nasz dom i ośrodek miał swoją markę kulturalną. Chcemy pokazać ze jesteśmy domem kultury otwartym na działania i inicjatywy lokalne. Myślę, ze to się udaje i naprawdę ten dom żyje dzięki działalności bardzo wielu ludzi zaangażowanych w działania kulturalne - powiedziała Alicja Stępień, dyrektor koprzynickiej placówki.