GN 24/2018 Archiwum

Coś dla niezdecydowanych

Kilkanaście wyższych uczelni i szkół policealnych zaprezentowało się podczas XV Targów Edukacyjnych w Stalowej Woli.

Targi zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Uczniowie klas maturalnych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych, poznać wymagania stawiane kandydatom oraz porozmawiać ze studentami.

- Jest to formuła, która się sprawdza. Spotkanie ze studentem czy pracownikiem naukowym uczelni daje bowiem maturzystom większą możliwość poznania szkoły, jej specyfiki, kierunków i zachęt, także tych materialnych - wyjaśnia dyrektor ZSP nr 1 w Stalowej Woli Andrzej Koluch.

Zainteresowanie było duże   Targi Edukacyjne
Zainteresowanie było duże
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jedną ze szkół wyższych reprezentowanych podczas targów była Politechnika Rzeszowska. Obecnie na jej stalowowolskim Wydziale Mechaniczno - Technologicznym studiuje około 500 osób.

- Nasze studia mają przede wszystkim charakter praktyczny. Współpraca uczelni z lokalnymi firmami jest na tyle dobra, iż mamy stuprocentową gwarancję, że nasi absolwenci znajdą w nich pracę - zapewnia Lucyna Iskra, kierownik administracyjny Wydziału Mechaniczno - Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Kuba jest uczniem klasy maturalnej i wybiera się a AWF. - Mój kierunek nie jest tutaj niestety reprezentowany. Koledzy z klasy owszem są zainteresowani przedstawianą tutaj ofertą - powiedział Kuba.

W przerwie można było pomalować paznokcie   Targi Edukacyjne
W przerwie można było pomalować paznokcie
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jakuba spotykam z plikiem ulotek. Jego uczelni na targach też nie było. - Chcę zostać strażakiem, ale gdyby się nie udało, to może skorzystam z innej oferty. Może byłyby to studia chemiczne na UMCS - dodał.

Na targach zjawili się również uczniowie klas młodszych. - Mniej więcej wiem, co chciałabym studiować w przyszłości. Jest to wewnętrzne bezpieczeństwo, ale mam jeszcze czas, by się zapoznać z innymi propozycjami. Takie targi są szczególne pomocne dla niezdecydowanych - powiedziała Karolina, uczennica pierwszej klasy.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma