Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tylko idiota się obraża

– Człowieka, który wiecznie jest poważny, nie można poważnie traktować. Trzeba umieć się uśmiechać – mówił o. Leon Knabit do zebranych.

Paniom wstęp był wzbroniony. O. Leon Knabit chciał się spotkać tylko z mężczyznami. Sala im. Jana Pawła II w rozwadowskim klasztorze pękała w szwach. Na początku była wspólna modlitwa, śpiew i dziękczynienie Bogu za otrzymane łaski. – Przypomina mi to trochę zebranie sekty (gromki śmiech na sali). Osoby, które bywają w kościele wtedy tylko, kiedy muszą, na wszelkie przejawy głębszego zaangażowania w modlitwę patrzą z przymrużeniem oka – zażartował znany rekolekcjonista. O. Leon poruszył wiele spraw. Mówił z powagą, ale co chwila rozładowywał atmosferę żartem. Dużo czasu poświęcił problemowi krzywdy wyrządzonej przez złego człowieka.

Dostępne jest 36% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma