Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Osiem szczęśliwych rodzin

Nagrody, sprzęt AGD, warte 10 tys. zł trafiły do Stalowej Woli. Miasto wywalczyło bowiem II miejsce w 8. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”.

Pierwsze miejsce zajął Zamość wyprzedzając Stalową Wolę o zaledwie 2 proc. głosów.

Oficjalne przekazanie darów, czyli lodówek, zamrażarek, mikrofalówek, blenderów, kuchenek gazowych i elektrycznych oraz zmywarek odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.
- Główną ideą akcji „Świeć się z Energą” jest pomoc potrzebującym. Podczas dotychczasowych jej edycji wspomogliśmy ponad 150 placówek opiekuńczych, w tym domy dziecka. Pula nagród rokrocznie wynosi 200 tys. złotych. Zwycięzcy regionalni otrzymują po 10 tysięcy, a 50 tys. - zwycięzca ogólnopolski. Nagrody to energooszczędny sprzęt AGD - powiedział Konstanty Strumski, główny specjalista ds. sprzedaży w Energa Obrót.

W Stalowej Woli o tym, kto otrzyma sprzęt decydował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Zadanie to powierzył nam prezydent miasta. Sprzęt otrzyma 8 rodzin. Wybrali je pracownicy socjalni. W większości przypadków będzie to wymiana starego, kilkunastoletniego na nowy. Są jednak i takie rodziny, które otrzymają go po raz pierwszy - dodał dyrektor MOPS w Stalowej Woli Piotr Pierścionek.

W VIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energę” Stalowa Wola, poprzez głosowanie internautów, pokonała wszystkie miasta na Podkarpaciu. W finale, w gronie 16 miast (do pierwszego etapu przystąpiło ponad 100), powalczyła o miano „Świetlnej Stolicy Polski”. Zajęła drugie miejsce.

Piotr Rut zachęcał w internecie mieszkańców do głosowania na Stalową Wolę   Świeć się z Energą
Piotr Rut zachęcał w internecie mieszkańców do głosowania na Stalową Wolę
Andrzej Capiga /Foto Gość
Fakt, że nagroda zostanie przeznaczona dla osób potrzebujących, motywuje jeszcze bardziej. Ten wynik jest również dla nas, władz miasta, sygnałem, że mieszkańcom podoba się to, jak dbamy o Stalową Wolę i mobilizacją, żeby za rok było jeszcze piękniej - skomentował sukces prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma