GN 28/2018 Archiwum

Wszystko, co wielkie jest wielkie przez serce

Biskup Krzysztof Nitkiewicz spotkał się z chorymi i z pracownikami służby zdrowia w Nowej Dębie.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie Mszy św. sprawowanej przez miejscowych kapłanów i kapelanów szpitala przewodniczył biskup ordynariusz.

– Mamy głęboką nadzieję, że dzięki wspólnej modlitwie będzie nam wszystkim łatwiej służyć ludziom chorym i cierpiącym. A nasze codzienne postępowanie będzie zgodne ze słowami św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dlatego chcemy dzielić się miłością dobrocią oraz radością. A nasze postępowanie powinno być pełne szacunku, uczciwości i dobrej woli. Chcemy każdego dnia realizować naszą misję: „Wszystko, co wielkie jest wielkie przez serce” – podkreślała przedstawicielka nowodębskiej służby zdrowia.

Poczet sztandarowy służby zdrowia z Nowej Dęby   Poczet sztandarowy służby zdrowia z Nowej Dęby ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Biskup Krzysztof Nitkiewicz zauważył w homilii, że Chrystus i Jego Ewangelia pozwalają skorygować postawę wobec chorych. – We współczesnym świecie osoby cierpiące i wykluczone z normalnej aktywności postrzegane są bowiem przez pryzmat rachunku ekonomicznego, zysków lub strat. Chrystus natomiast kieruje się wyłącznie miłością. Podejście do chorych jest, więc zarówno sprawdzianem wiary jak i stopnia cywilizacji – wskazywał bp K. Nitkiewicz.

Biskup poświęcił nową karetkę medyczną   Biskup poświęcił nową karetkę medyczną ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Po Mszy św. biskup odwiedził chorych w Zakładzie opiekuńczo leczniczym oraz poświęcił nową salę do rehabilitacji osób starszych i po zabiegach medycznych. Biskup spotkał się także z personelem medycznym nowodębskiego szpitala i poświęcił nową karetkę ratowniczo-medyczną dla oddziału SOR.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma