Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Być zamiast mieć

Na małżeńską randkę do restauracji „Sezam” w Stalowej Woli przybyło 80 par.

II Walentynkowy Dzień Małżeński w Stalowej Woli rozpoczął się Eucharystią w parafii akademickiej w Stalowej Woli. Przewodniczył jej dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin sandomierskiej diecezji ks. Tomasz Cuber, a Słowo Boże wygłosił proboszcz ks. Mariusz Kozłowski.

Konferencję poprowadzili Marta i Marek Babikowie   Walentynki
Konferencję poprowadzili Marta i Marek Babikowie
Andrzej Capiga / Foto Gość
- Przysięga małżeńska to bycie razem. A w obecnych czasach małżonkom tak czasami łatwo przychodzi decyzja o rozstaniu. Niektórzy nawet nie podejmują trudu, by się pogodzić. Proszę was o modlitwę za nich - zwrócił się do małżonków ks. Mariusz Kozłowski.

Wodzirej cały czas zachęcał do zabawy   Walentynki
Wodzirej cały czas zachęcał do zabawy
Andrzej Capiga /Foto Gość
Do restauracji „Sezam” w Stalowej Woli przybyło 80 par. - Ma to być randka małżeńska. Okazja, by oderwać się od dzieci, pobyć we dwoje, posłuchać dobrych treści, które przekażą Marta i Marek Babikowie z Krakowa podczas dwóch konferencji. Chcieliśmy połączyć wykłady z modlitwą i wspólną zabawą. Plus w eleganckim miejscu - mówi Jadwiga Zynwala z KCPR w Stalowej Woli.

 

Raczej nikt nie siedział   Walentynki
Raczej nikt nie siedział
Andrzej Capiga /Foto Gość
Marta i Marek Babikowie wygłosili dwie konferencje. Jedna to „Być mężem, być żoną”, a druga - „Seksualność a relacje”.

 

- Chcę uświadomić małżonkom różnicę pomiędzy mieć, a być. Mężem lub żoną się jest. Posiadanie uprzedmiotawia ich - podkreślił Marek Babik. - Jak się kogoś ma, to można go łatwo stracić - dodała pani Marta.

 

Wśród uczestników zabawy byli Andrzej i Sylwia, którzy są małżeństwem od 2,5 lat. Do skorzystania z ofert KCPR namówili ich teściowie. Oni też zapłacili im wstęp. - Teściowie zostali z naszym synkiem. My natomiast mamy ochotę dobrze się bawić - zapewniła Sylwia.

 

O dobrą zabawę zadbał Jarosław Kalinowski, wodzirej z Wrocławia.

Było też sporo dla ciała   Walentynki
Było też sporo dla ciała
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Będzie więcej polskiej muzyki. Na rozluźnienie natomiast zaproponuję gościom zabawę integracyjną „Bingo” oraz wspólny taniec w kółeczku i nie tylko. Nawiążemy też do Światowych Dni Młodzieży, tańcząc do ich hymnu - zdradził pan Jarosław.

 

II Walentynkowy Dzień Małżeński zorganizowało Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma