Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zaczerpnij z Jego źródła

Ruszyły spotkania "Seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym" w Sandomierzu.

Duża grupa osób z Sandomierza i okolic wzięła udział w pierwszym z ośmiu spotkań, która mają ożywić wiarę uczestników i pogłębić osobiste relacje z Bogiem.

Spotkania poprowadzi grupa ewangelizatorów działająca przy zgromadzeniu księży Pallotynów. Hasłem prowadzonych spotkań są słowa: „Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia”.

Zaczerpnij z Jego źródła   Grupa liderów. ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Seminarium jest spotkaniem z Bogiem, który prowadzi nas do odnowieniem swojej wiary, doświadczeniem mocy Jezusa zmartwychwstałego, który posyła do nas Ducha Świętego. Podczas kolejnych spotkań będzie głoszony kerygmat, czyli fundament naszej wiary. Kolejne katechezy będą dotyczyły: miłości Bożej, nawrócenia, tajemnicy Ducha Świętego, wspólnoty, Eucharystii - tłumaczy Marta Witczyk, jedna z prowadzących.

- Nasze przygotowanie to przede wszystkim modlitwa za tych, do których Bóg nas posyła. Pragniemy przekazać jedną z najważniejszych prawd, że Bóg nas kocha. Tak naprawdę seminarium, to osobista praca uczestników ze Słowem Bożym, każdego dnia, które ma moc przemieniać nasze życie - dodała.

Pierwsze spotkanie wprowadziło przybyłych w ideę seminarium, jego charakter, schemat spotkań i zasady osobistej pracy z Bożym Słowem.

Zaczerpnij z Jego źródła   Uczestnicy spotkania. ks. Tomasz Lis /Foto Gość Po pierwszej katechezie uczestnicy zostali podzieleni na grupy w których liderzy poprowadzili spotkanie dzielenia się Słowem Bożym. Każdy z uczestników otrzymał także notatnik, w którym na każdy dzień wyznaczony jest fragment Pisma świętego do osobistej medytacji.

Z uczestnikami seminarium spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował grupie prowadzącej za podjęcie się prowadzenia spotkań i wyraził nadzieję, że będą one owocnym początkiem do planowanej Ewangelizacji Sandomierza podczas letnich miesięcy.

Zaczerpnij z Jego źródła   Marta Witczyk poprowadziła pierwszą katechezę ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Wiele osób myśli, że seminarium odnowy wiary to coś nowego, coś co powstało w ostatnim czasie. Nic bardziej mylnego. Jakiś czas temu, gdy prowadziliśmy spotkania w jednej z miejscowości, podeszła do mnie pewna pani i powiedziała, że ostatni raz uczestniczyła w takim seminarium ponad 40 lat temu - powiedział ks. Łukasz Gołaś.

- Seminarium to takie rekolekcje, które mają ożywić wiarę i odnowić naszego ducha. To osiem spotkań z Chrystusem, które wymagają osobistych decyzji, dotyczących naszego serca i sumienia. Przyjechaliśmy tutaj, aby podzielić się naszym doświadczeniem wiary i przygotować się do wspólnego działa ewangelizacji, czyli głoszenia Jezusa Chrystusa mieszkańcom tego miasta i przebywającym tutaj turystom - mówił ks. Ł. Gołaś.

- Zapraszamy na kolejne spotkania. Bóg działa bez względu na wiek, czy zaangażowanie religijne. Każdy z nas ma szansę spojrzeć na swoją wiarę na nowo, ma szansę odkryć dobroć i wszechmoc Boga i odkryć dary i talenty, które On zasiał w naszych sercach -zachęca ks. Gołaś.

Kolejne spotkanie "Seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym" odbędzie się już za tydzień 18 lutego o 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego, przy ul. Opatowskiej w Sandomierzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast