Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Linia na medal

Najnowocześniejsza w Stalowej Woli linia diagnostyczna dla pojazdów rozpoczęła pracą w miejscowym PKS.

Nowa linia, polski produkt, który w ubiegłym roku otrzymał złoty medal na Międzynarodowych Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, wyposażona jest między innymi w program do archiwizacji danych pozwalający porównywać stan techniczny auta z poprzednim rokiem.

- Linia Uniline Quantum to komputerowo zintegrowana ścieżka diagnostyczna, która bada zbieżność kół, zawieszenie, układ kierowniczy, stan techniczny amortyzatorów czy hamulców w czasie nawet dwa razy krótszym niż na dotychczas używanym sprzęcie. Praca całego urządzenia jest sterowana z jednego pilota. Spełnia też ono wymagania Unii Europejskiej - wyjaśnia kierownik Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Dariusz Wojdanowicz.

Komputery skrócą czas badania nawet o połowę   Nowa linia
Komputery skrócą czas badania nawet o połowę
Andrzej Capiga /Foto Gość
Linia będzie obsługiwać wszystkie rodzaje pojazdy, w tym także ciągniki rolnicze, motocykle i motorowery. - Dodatkowym udogodnieniem dla naszych klientów jest fakt, iż o zbliżającym się terminie badania ich pojazdów przypominamy darmowym esemesem - dodał Tadeusz Bąk, prezes stalowowolskiego PKS.

Niektóre prace nadal jednak muszą być wykonane ręcznie   Nowa linia
Niektóre prace nadal jednak muszą być wykonane ręcznie
Andrzej Capiga /Foto Gość
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów przy PKS Stalowa Wola działa już 20 lat. Średnio w roku przeprowadza około 5 tys. badań pojazdów. Obecnie w mieście jest już 14 stacji diagnostyki pojazdów, w tym 3 okręgowe.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma