Nowy numer 28/2018 Archiwum

Na wagę złota

Około 80 proc. absolwentów Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli w ciągu 3 miesięcy po ukończeniu studiów znajduje pracę.

Wydział Mechaniczno - Technologiczny oficjalnie otwarto na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Nabór studentów na dwa kierunki tego wydziału - budowę i eksploatację maszyn oraz zarządzanie i inżynierię produkcji - rozpocznie się 1 września. Maksymalnie może się tutaj uczyć 120 studentów na studiach stacjonarnych i tyle samo na niestacjonarnych.

Na otwarcie przybył między innymi rektor tej uczelni prof. Tadeusz Markowski, prodziekan ds. nauczania prof. Grzegorz Masłowski oraz prof. Aleksander Mazurkow, dziekan nowego wydziału.

- Jest to już nasz siódmy wydział. Zgodnie z ustaleniami rady programowej kierunki kształcenia mają odpowiadać potrzebom miejscowych zakładów pracy - zapewnił rektor.

- Około 80 proc. absolwentów Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli wciągu 3 miesięcy po ukończeniu studiów znajduję pracę. Mamy zapewniania lokalach zakładów pracy, iż przyjmą każdą ich liczbę - dodał prof. Mazurkow.

Na nowym wydziale będą też rozwijane nowe technologie. Będzie je wykładał prof. Andrzej Trytek, prodziekan ds. nauki.

Studenci zaliczają materiałoznawstwo   Nowy wydział
Studenci zaliczają materiałoznawstwo
Andrzej Capiga /Foto Gość
Mogą to być na przykład technologie związane z tworzeniem nowych materiałów, wytwarzaniem gotowych części, odlewnictwo, spawalnictwo czy obróbka cieplna. W tych dziedzinach widzimy największe pole do rozwoju i współpracy z przemysłem. Bardzo poszukiwany jest na przykład międzynarodowy inżynier spawalnik - wyjaśnił prodziekan.

Pracownicy uczelni starają się zachęcać uczniów szkół średnich do podejmowania technicznych studiów.

- Bywamy więc w szkołach na zajęciach. Organizujemy na uczelni tematyczne konkursy, zwłaszcza matematyczne i fizyczne. Młodzi ludzie mają tutaj swój pierwszy kontakt z prawdziwą nauką. Jest to nasza reakcja na to, co szkoły od nas oczekują - uzupełnił dr Andrzej Chmielowiec, dziekan ds. kształcenia.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma