Nowy numer 28/2018 Archiwum

Polubili przedszkole

Zwyciężyła choinka wykonana z dziecięcych rączek.

Rozstrzygniecie konkursu „Bitwa na choinki” i wręczenie nagród laureatom odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach.

Był to pomysł na integrację różnych instytucji znajdujących się w gminie Gorzyce w formie miłej zabawy.

- W ubiegłym roku choinka miała odzwierciedlać charakter konkretnej instytucji. Wygrała wtedy choinka naszej biblioteki; była ułożona z książek. Miała dużo głosów, nawet z Madagaskaru! W tym zaś miała to być choinka ekologiczna - powiedziała Mariola Stopińska - Hara, kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach.

Tym razem do konkursu zgłosiło się 10 gminnych instytucji. Wykonane przez nie choinki zostały zamieszczone na facebooku biblioteki. Głosowanie odbywało się przez lajkowanie. W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyło przedszkole w Sokolnikach, na które internauci oddali 1 tys. 40 głosów. Drugie miejsce, 514 polubień, przypadło warsztatom plastycznym Środowiskowego Domu Kultury w Gorzycach, a trzecie - Domowi Kultury we Wrzawach.

Za drugie i trzecie miejsca wręczano zestawy do zajęć plastycznych   Bitwa na choinki
Za drugie i trzecie miejsca wręczano zestawy do zajęć plastycznych
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jednym z wykonawców zwycięskiej choinki był pięcioletni Filip.

- Choinka jest wykonana z papieru i składa się z wielu rączek dzieci. Najpierw przykładaliśmy ręce do kartek, potem je obrysowaliśmy, a na koniec wycinaliśmy. Potem pani skleiła wszystkie rączki w kształcie choinki - opowiada Filip.

W nagrodę przedszkole w Sokolnikach otrzymało z rąk wójta gminy Gorzyce Leszka Surdego magnetyczną tablicę. Warsztaty plastyczne w Gorzycach i Dom Kultury w Trześni obdarowane zostały zestawami plastycznymi .

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma