Nowy numer 5/2023 Archiwum

Spójrz na swoją wiarę

W kościele Świętego Ducha przy ul. Opatowskiej od 11 lutego rozpocznie się cykl ośmiu spotkań w ramach Seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym.

Spotkania poprowadzi grupa ewangelizatorów działająca przy zgromadzeniu księży Pallotynów. Początek każdego spotkania w kolejne osiem sobót o godz. 19.00.

Cotygodniowe spotkania będą obejmowały wspólną modlitwę, konferencję i spotkanie w grupach a dopełni je indywidualna modlitwa z Pismem Świętym. Całość rekolekcji kończy się modlitwą o przyjęcie darów Ducha Świętego.

Owoce ostatnich lat pokazały, że Seminarium odnowy wiary pomogło wielu osobom przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga, który jest obecny i z mocą działa w Kościele.

- Bóg zaprasza nas do osobistej relacji z Nim. Jest to czas przemiany serc, ujrzenia tego co dotąd było zakryte, odkrycia na nowo kim jest dla mnie Bóg i kim ja jestem dla Niego - przekonuje ks. Marek Kuliński.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych: osoby dorosłe, młodych i całe rodziny. - Celem Seminarium nie jest zakładanie jakiejś nowej grupy czy wspólnoty, ale odnowa wiary w sercach jego uczestników i jeszcze większe ich zaangażowanie w życie własnych wspólnot parafialnych. Często rezultaty tego rodzaju rekolekcji przerastają oczekiwania samych uczestników – poinformował ks. Krzysztof Kwiatkowski.

Seminarium wpisuje się w szereg przygotowań podejmowanych w związku z planowaną na ostatni weekend lipca ewangelizacją, która z inicjatywy bp. Krzysztofa Nitkiewicza odbędzie się w Sandomierzu. Stworzy ona okazję do usłyszenia orędzia Ewangelii wszystkim, którzy w dniach 28-30 lipca będą aktualnie przebywać w naszym mieście.

Harmonogram spotkań:

11 lutego - godz. 19.00.

18 lutego - godz. 19.00.

25 lutego - godz. 19.00.

4 marca - godz. 19.00.

11 marca - godz. 19.00.

18 marca – godz. 19.00.

25 marca - godz. 19.00.

1 kwietnia - godz. 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy