Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Palą się do pracy

Cenny sprzęt do ratowania życia otrzymała OSP w Zbydniowie.

Jego przekazanie odbyło się w miejscowej remizie z udziałem starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego, dyrektora WORD w Tarnobrzegu Kamila Kalinki, komendanta Powiatowego PSP w Stalowej Woli st. kpt. Roberta Lebiody oraz strażaków. Sprzęt wart jest prawie 38 tys. zł. Ochotnicy ze Zbydniowa dostali między innymi medyczną torbę z tlenową butlą, deskę ratowniczą i związany z nią osprzęt - dar od WORD z Tarnobrzega. Powiat stalowowolski i gmina Zaleszany sprezentowali pompę do hydraulicznych narzędzi niezbędną przy wypadkach drogowych. Wójt Zaleszan Paweł Gardy dodatkowo zakupił 10 par specjalistycznych rękawic.

- Ten sprzęt jest nam niezbędny, gdyż nasza jednostka ma najwięcej wyjazdów do wypadków drogowych w całym powiecie. W ciągu roku jest to około 60 - 70. Jesteśmy też włączeni do krajowego sytemu ratowniczo - gaśniczego oraz wojewódzkiego obwodu operacyjnego, co zobowiązuje nas do wyjazdu nawet poza teren naszego powiatu - powiedział komendant OSP w Zbydniowie Sebastian Nabrzeski.

Do OSP w Zbydniowie należy obecnie 23 bardzo dobrze wyszkolonych strażaków, którym do pełnego szczęścia potrzeba jeszcze kolumnowego rozpieracza oraz poduszek powietrznych niezbędnych w akcjach ratownictwa drogowego.

Wspólna radość ze sprzetu   Strażacy
Wspólna radość ze sprzetu
Andrzej Capiga /Foto Gość
Janusz Zarzeczny obiecał dalszą pomoc strażakom - ochotnikom w całym stalowowolskim powiecie, szczególnie tym wyróżniającym się. - Mamy w budżecie na ten cel przeznaczoną pewną pulę pieniędzy. Ostatnio wspomogliśmy też ochotniczą straż w Bojanowie i Radomyślu nad Sanem - powiedział starosta.

- Na strażaków w Zbydniowie zawsze można liczyć, niezależnie od pory dnia i nocy. To jednostka wyróżniająca się w naszym powiecie - pochwalił komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli st. kpt. Robert Lebioda.

Komendant dodał też, iż zauważalnie maleje liczba pożarów do których wyjeżdżają straży (spadek o 20 proc.), a gwałtownie wzrasta liczba miejscowych zagrożeń takich jak, wypadki drogowe, powodzie, wichury.

W stalowowolskim powiecie działają 53 jednostki OSP, w tym 19 jest w krajowym systemie ratowniczo - gaśniczym.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma