Nowy numer 4/2021 Archiwum

Biały tydzień w górach

30 uczniów, podopiecznych Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi "Oratorium" im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Stalowej Woli, wróciło właśnie z ferii w Zakopanem.

- W pierwszym dniu zwiedziliśmy Zakopane. Był także spacer po słynnych Krupówkach. Mieszkaliśmy w ośrodka "Szeligówka" w Pyzówce. Drugi i trzeci dzień to bardzo intensywnie lekcje jazdy na nartach. Instruktorzy dwoili się i troili, aby każde dziecko nauczyć bezpiecznego szusowania. W efekcie 14 dzieci, które po raz pierwszy założyły sprzęt narciarski, drugiego dnia już samodzielnie mogło zjeżdżać nawet z samego szczytu wyciągu - opowiada jeden z opiekunów grupy ks. Michał Prokopiw.

Zimowisko   Zimowisko
Wyprawa w góry
Rafał Kołdziejski
Były też zjazdy na sankach, lepienie bałwanów, akrobacje na śniegu, a nawet wypad w góry z doświadczonym taternikiem zakończony zwiedzaniem interaktywnego muzeum PTTK w Zakopanem.

Pod koniec pobytu wyruszyliśmy na spacer do Kuźnic, pustelni św. brata Alberta i do schroniska na Kalatówkach. Starsza grupa dotarła nawet do schroniska w dolinie Kondratowej.

- Po powrocie naszą wiedzę na temat gór i Tatrzańskiego Parku Narodowego sprawdziliśmy podczas konkursowego testu. Wieczorem zorganizowaliśmy kulig. Nie zabrakło palącej się watry, pochodni oraz pieczonej kiełbasy - mówi Aleksandra Szperlik, uczestniczka zimowiska.

Zimowisko   Zimowisko
Odpoczynek po forsownym marszu
Rafał Kołdziejski
Zimowisko zakończyła dyskoteka oraz kąpiele w basenach geotermalnych w Białce Tatrzańskiej. -To niesamowite wrażenie pływać na zewnątrz w otwartym basenie przy kilkunastostopniowym mrozie... - dodaje Aleksandra.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama