Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wkrótce radioterapia

Ponad 43 mln zł będzie kosztować rozbudowa Centrum Onkologii w szpitalu w Tarnobrzegu.

Za tę kwotę powstanie Ośrodek Radioterapii oraz zakupione zostaną dwa akceleratory do radioterapii, aparat RTG oraz tomograf komputerowy (dotychczasowy ma już 10 lat). Modernizacja ośrodka wymagać też będzie adaptacji niektórych pomieszczeń szpitala na sale operacyjne. Inwestycja ma być zakończona w trzecim kwartale 2018 r.

O tym przede wszystkim w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu rozmawiali Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Wiktor Stasiak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu i Krzysztof Stolarski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa tego szpitala.

W Regionalnym Planie Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na inwestycje przeznaczono 260 mln zł. 34 mln zł przypadnie dla Tarnobrzega na rozbudowę Ośrodka Onkologii.

- Z naszych badań wynika, iż mieszkańcy z szeroko rozumianego tarnobrzeskiego regionu cierpiący na onkologiczne schorzenia są pozbawieni możliwości leczenia radioterapią. W pobliżu nie ma bowiem specjalistycznego ośrodka. Chorzy muszą dojeżdżać do Rzeszowa lub Brzozowa - wyjaśnił Stanisław Kruczek.

Pod koniec 2015 r. w tarnobrzeskim szpitalu uruchomiono trzy nowe poradnie, w tym Poradnię Chirurgii Onkologicznej.

Onkologia w Tarnobrzegu   Onkologia w Tarnobrzegu
Dyskutowano o zapewnieniu mieszkańcom lepszej opieki onkologicznej
Andrzej Capiga /Foto Gość
Działa też Oddział Onkologii Klinicznej z 25 łóżkami i Oddział Chemioterapii. 1 stycznia rozpoczęła pracę Poradnia Urologiczna, która również będzie przyjmować pacjentów onkologicznych. Z poradni onkologicznych korzystają mieszkańcy powiatu stalowowolskiego, mieleckiego sandomierskiego a nawet staszowskiego - dodał Wiktor Stasiak.

O tym jak potrzebna jest zarówno Poradnia Onkologiczna jak i Poradnia Chirurgii Onkologicznej świadczy fakt, iż w ubiegłym roku lekarze udzieli w nich, odpowiednio, 5 tys. 964 i 1 tys. 821, porad.

Szpital zaprezentował też nową stronę internetową, która pozwoli między innymi na rejestrację pacjentów on-line.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama