Nowy numer 26/2022 Archiwum

Katolicka podstawówka w Sandomierzu

Siostry Służki planują utworzenie klas szkoły podstawowej w swojej placówce.

W związku z reformą systemu kształcenia w sandomierskim katoliku planowane jest utworzenie klas szkoły podstawowej. – Chcemy zaproponować wszystkim, którzy chcieliby uczyć się w szkole katolickiej klasy w naszej placówce, w której funkcjonuje dotychczas katolickie gimnazjum. Mamy doskonale przygotowaną kadrę, którą wraz z gimnazjalistami osiągała najlepsze wyniki egzaminów w powiecie sandomierskim. Ta sama kadra będzie pracowała w szkle podstawowej i przygotowywała uczniów do egzaminów w kasie ósmej – informuje siostra Grażyna Chrobak, dyrektor placówki.

Katolicka podstawówka w Sandomierzu   Po gimnazjum powstaną klasy szkoły podstawowej ks. Tomasz Lis /Foto Gość W planach utworzenia szkoły podstawowej jest rozpoczęcie zapisów dzieci do klasy pierwszej oraz klasy siódmej, dla tych, którzy planowali kontynuować naukę w gimnazjum katolickim. – Oczywiście, jeśli tylko będą chętni jesteśmy gotowi na utworzenie klas na każdym poziomie nauczania. Nasza szkoła nie podlega rejonizacji, więc zapraszamy wszystkich chętnych. Tworzone klasy nie będą liczne, gdyż zależy nam na indywidualnym kontakcie nauczyciela z uczniem, który ma być odpowiednio kształcony i wychowywany – dodaje siostra dyrektor.

Szkołą dysponuje dużym placem wokół budynku, gdzie znajduje się park i ogród. Do dyspozycji uczniów jest także boisko wielofunkcyjne i specjalistyczne klasopracownie, które zostaną doposażone zgodnie z wymogami poziomu kształcenia w szkole podstawowej.

Katolicka szkoła podstawowa ruszy już od września 2017 r.

Szkoła prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.

Katolicka podstawówka w Sandomierzu   Uczniowie sandomierskiego katolika ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama