Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zimowy kuferek rozmaitości

Zimowe ferie to przede wszystkim zabawy na śniegu i lodzie. Ale nie tylko.

Samorządy, muzea i domu kultury przygotowały na ten czas także inną bogatą ofertę zajęć.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli na przykład, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 12.00, zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na różnorodne zajęcia i warsztaty, a grupy zorganizowane na następujące zajęcia muzealne : "Miasto i las", "Pierścionek z orłem w koronie" czy "Piotr Michałowki 1800 - 1855. Niezależny, bezinteresowny, wolny". Ponadto na wszystkich uczniów czekają interaktywne wystawy, zabawy, warsztaty plastyczne, prezentacje, ciekawe materiały edukacyjne i gry. Zajęcia będą się odbywały zarówno w budynku przy ul. Staszica 14 jak i przy ul. Sandomierskiej 1.

Zimowe ferie   Zimowe ferie
Zajęcia w pracowni lalek w Nisku
Andrzej Capiga /Foto Gość
Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli z kolei proponuje spotkanie z podróżnikiem, zajęcia sportowe z Football Academy, bliższe spotkanie czworonogami (poznawanie psich zmysłów), spektakl taneczny „Magiczny czas”, a na zakończenie ferii, 27 stycznia – bal maskowy. Oprócz tego dobrą muzykę, warsztaty teatralne, plastyczne, wokalne i taneczne, ping – pong, malowanie twarzy czy kącik rzemiosła.

Zimowe ferie   Zimowe ferie
Dzieci oczekują atrakcji
Andrzej Capiga /Foto Gość
Również w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem ferie zapowiadają się ciekawie. Będą więc warsztaty papierowe („Zimowy krajobraz z bibułki”), tworzenia okolicznościowych kartek, czytanie bajek i rysowanie bajkowych postaci („Zimowy kuferek rozmaitości”). Nadarzy się okazja wyjechać do kina „Ballada” w Stalowej Woli na animowaną bajkę „Balerina”, a w sobotę, 28 stycznia, przewidziany jest karnawałowy bal z konkursami i nagrodami. Zajęcia będą się odbywać w Domu Kultury i Centrum Winkliniarstwa w Rudniku nad Sanem oraz w bibliotekach w Kopkach i Przędzelu.

Zimowe ferie   Zimowe ferie
Ping - pong w SDK w Stalowej Woli
Andrzej Capiga /Foto Gość
Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku już 18 stycznia zaprasza na spektakl Teatru „Maska” z Krakowa „Misio Tulisio”. W kolejnych dniach centrum zaplanowało między innymi zabawę z tańcem, warsztaty rękodzielnicze (biżuteria z makramy), noworoczne szaleństwo z clownem „Gwiazdeczką” czy widowisko filmowo - muzyczne pt. „Muzyczny plan filmowy”. Natomiast w kinie ferii zimowych wyświetlony zostanie film pt. „Gdzie jest gwiazdka?”.

Janów Lubelski z kolei proponuje mistrzostwa drużyn podwórkowych w halowej piłce nożnej, które odbędą się w PSP w Janowie Lubelskim 17 i 19 stycznia. Ponadto Janowski Ośrodek Kultury zaprasza na turniej tenisa stołowego, zajęcia z decupage na szkle i budowania karmnika dla ptaków. Będą również zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży oraz instrumentalne dla muzyków.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama