Nowy numer 33/2018 Archiwum

Większa strefa

W 10 zakładach strefy, głównie w branży metalowej i spożywczej, pracuje już ponad tysiąc osób.

Janowska Strefa Inwestycyjna „Borownica” to 200 hektarów ziemi wydzielonych przez gminę Janów Lubelski. 18 ha tej strefy zostało wcześniej włączonych do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, tworząc Podstrefę Janów Lubelski. Pod koniec 2016 r. janowska podstrefa została poszerzona i liczy obecnie ponad 36 ha, z czego ponad 35 ha znajduje się na terenie Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica”, a reszta w samym Janowie przy ul. Bialskiej.

- Działki, których właścicielem jest gmina Janów Lubelski, są w pełni przygotowane do rozpoczęcia inwestycji: posiadają dostęp do sieci elektrycznej, gazowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, a wygodny system dróg dojazdowych, przystosowanych do ciężkiego transportu, zapewnia łatwą komunikację - zapewniła Elżbieta Iwankiewicz z Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim.

  Janowska Strefa po poszerzeniu
Gmina Janów Lubelski
Obecnie w Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica w 10 zakładach (głównie w branży metalowej i spożywczej) pracuje już ponad tysiąc osób; najwięcej, około 400, w Fortaco JL (fińska firma produkująca podzespoły spawane do maszyn) oraz w Caterpillar Poland (amerykańska firma wytwarzająca konstrukcje metalowe lub ich części). W ubiegłym roku grunty w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej nabyły trzy firmy z branży spożywczej i metalowej. Gmina prowadzi obecnie rozmowy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami. Pod koniec tego roku planowana jest budowa kolejnego zakładu. Będzie to ocynkownia ogniowa firmy ZinkPower Wschód. Zatrudnienie w niej ma znaleźć od 45 do 60 osób.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 22 stycznia br.)

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma