Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wielki dzień

Bus do przewozu 19 osób otrzymały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem.

Bus kosztował prawie 253 tys. zł. Zdecydowaną większość kosztów jego zakupu, bo 195 tys. zł., pokrył PFRON Oddział w Rzeszowie. Resztę dołożył powiat niżański, 21 tys. zł, oraz jego gminy (najwięcej, 20 tys. zł, Rudnik nad Sanem).

Uroczyste przekazanie samochodu nastąpiło w Centrum Caritasu w Rudniku nad Sanem w obecności dyrektora rzeszowskiego oddziału PFRON Macieja Szymańskiego, dyrektora sandomierskiej Caritas ks. Bogusława Pituchy, starosty niżańskiego Roberta Bednarza oraz burmistrzów i wójtów gmin, które dołożyły się do zakupu busa, czyli Rudnika nad Sanem, Harasiuk, Ulanowa i Jeżowego.

Bus   Bus
Przekazanie kluczyków i dokumentów wozu
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jest to wielki dzień nie tylko dla Caritas, ale przede wszystkim dla naszych podopiecznych, którzy będą użytkownikami tego busa. Będzie to dla nich bezpieczna i komfortowa jazda - podkreślił ks. Bogusław Pitucha.

To prawda. Bus jest przystosowany do przewozu osób na wózkach; na wyposażeniu ma specjalny najazd dla wózków, klimatyzację, automatyczne drzwi, kamerę cofania, ogrzewanie postojowe i pasy bezpieczeństwa przy każdym siedzeniu.

- Ludzie o naszym powiecie i jego gminach mówią dobrze, ponieważ umiemy się zaopiekować naszymi podopiecznymi - dodał burmistrz Rudnika nad Sanem Waldemar Grochowski.

Bus   Bus
Użytkownicy auta...
Andrzej Capiga /Foto Gość
Na warsztaty terapii zajęciowej w Rudniku nad Sanem uczęszcza co dzień 55 osób, w tym 3 na wózkach.

- Każdego dnia bus pokonuje 330 km dowożąc podopiecznych warsztatów. Kierowca, by przyjechać na czas, wyrusza już o 6 rano - zaznaczył ks. Tomasz Szostak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem.

Bus   Bus
...i jego sponsorzy
Andrzej Capiga /Foto Gość
Kolejny bus zostanie przekazany warsztatom terapii zajęciowej w Janowie Lubelskim na przełomie stycznia i lutego tego roku.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama