Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dołącz do Trzech Króli

W tym roku orszaki Trzech Króli wyruszą pod wspólnym hasłem franciszkańskiej dewizy: "Pokój i Dobro". W naszej diecezji odbędą się nie tylko w większych miastach, ale zostaną zorganizowane także w kilkunastu mniejszych miejscowościach.

SANDOMIERZ

W tym mieście orszaki po wspólnej Mszy św. wyruszą równolegle z trzech miejsc: kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego o 12.00, św. Pawła o 12.00 i Matki Bożej Królowej Polski o 11.45. Wspólne spotkanie orszaków i pokłon Dzieciątku odbędą się na Rynku Starego Miasta ok. 12.30. Tutaj odbędzie się wspólne kolędowanie i pokłon Dzieciątku Jezus.

TARNOBRZEG

Orszaki wyruszą z czterech parafii i rozpoczną je Msze św.: o 9.30 w kościele św. Barbary, o 10.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i kościele Miłosierdzia Bożego, o 10.30 w kościele Chrystusa Króla. Około godz. 12 rozpocznie się spotkanie na tarnobrzeskim rynku, gdzie odbędzie się pokłon Bożej Rodzinie, wspólne odmówienie modlitwy Anioł Pański, kolędowanie i koncert zespołu z Ukrainy.

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Trzy orszaki wyruszą o 13.00 z poszczególnych parafii miasta: Matki Bożej Saletyńskiej, Miłosierdzia Bożego i św. Michała Archanioła. Wspólne spotkanie odbędzie się na rynku, gdzie uczestnicy oddadzą pokłon Dzieciątku i zawierzą Mu miasto oraz jego mieszkańców.

STALOWA WOLA

Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.00 w kościele Opatrzności Bożej. Zebrani udadzą się w stronę sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Po drodze znajdzie się czas na kolędowanie. Będą także wystawione przez młodzież sceny jasełkowe. U celu na przybyszów będzie czekała żywa szopka, gdzie uczestnicy wraz z królami pokłonią się Dzieciątku.

NOWA DĘBA

Orszak wyruszy o 13.00 z kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Zostaną uformowane 3 orszaki: europejski – Kacpra, azjatycki – Melchiora i afrykański – Baltazara. Orszak przejdzie pod pomnik na osiedlu Północ oraz na Planty i w tych miejscach będą odegrane sceny jasełkowe. Finał uroczystości odbędzie się na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury.

STASZÓW

Orszak wyruszy o 12.00 z trzech kierunków: spod kościoła św. Barbary, od terenu Zespołu Szkół przy ul. Koszarowej oraz z ul. Langiewicza i będzie zmierzał do rynku, gdzie przy szopce zostaną odegrane jasełka. Rozwiązanie orszaku planowane jest w sanktuarium św. Jana Pawła II.

Po raz pierwszy wyruszy orszak Trzech Króli w Ożarowie.

Orszaki odbędą się także w: Gorzycach, Potoku-Stanach, Koniemłotach, Radomyślu nad Sanem, Janowie Lubelskim, Gawłuszowicach, Rudniku nad Sanem, Chobrzanach, Słupi Nadbrzeżnej i Opatowie.

Dołącz do Trzech Króli   Orszaki wyruszą w wielu parafiach naszej diecezji Marta Woynarowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama