Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nasza druga rodzina

- Udział we wspólnocie daje nam przede wszystkim ogromne duchowe wsparcie - zapewniła Ewa Bizoń.

20 lat działa już Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Baranek Zwyciężył" przy klasztorze braci mniejszych kapucynów w Rozwadowie.

Wspólnota zawiązała się w grudniu 1996 r., po zakończeniu pierwszego, 9-tygodniowego seminarium wiary prowadzonego przez ojców kapucynów. Wśród jej założycieli byli Ewa i Kazimierz Bizoniowie.

E. Bizoń jest świecką liderką wspólnoty od 3 lat. - Nie wiem, dlaczego wybrałam właśnie tę wspólnotę. Myślę, że było to działanie Ducha Świętego. Udział w niej daje nam przede wszystkim ogromne duchowe wsparcie. Pan Bóg poprzez to, że jesteśmy we wspólnocie, prowadzimy kurs "Alpha", seminaria wiary przemienia nas wewnętrznie. Wspólnotę uważamy za drugą rodzinę - zapewnia pani Ewa.

Liczna członków wspólnoty jest płynna, nie sprawdzana jest obecność. Średnio na spotkania przychodzi około 50 osób. I to nie tylko ze Stalowej Woli, ale również z okolicznych miejscowości, w tym tak odległych, jak Tarnobrzeg, Kamień czy Janów Lubelski.

Baranek zwyciężył   Baranek zwyciężył
Ewa i Kazimierz Bizoniowie
Andrzej Capiga /Foto Gość
Przeważają ludzie starsi i w średnim wieku. - Na początku było też sporo młodzieży, ale młodzi powyjeżdżali na studia, a część przeszła do wspólnot typowo młodzieżowych działających przy klasztorze. Możemy natomiast pochwalić się dwoma małżeństwami, które zawiązały się dzięki wspólnocie - dodaje pan Kazimierz.

Państwo Bizoniowie mają trójkę dzieci. Dwoje należy do innych wspólnot -  Drogi neokatechumenalnej i do Kościoła Domowego.

Opiekę nad Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym "Baranek Zwyciężył" przy klasztorze braci mniejszych kapucynów w Rozwadowie od 7 lat sprawuje brat Robert Krawiec.

Baranek żwyciężył   Baranek żwyciężył
Urodzinowy chleb upiekła pani Mariola
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Odnowa ma swoje cele zapisane w statucie. Do najważniejszych należy właśnie odnowa w Duchu Świętym, czyli odnowa wiary i życia sakramentalnego oraz zaangażowanie w Kościele. Kto się otwiera na działanie Ducha Świętego, ten jest odnowiony oraz dzieli się tym, co przeżył. Cele nasze realizujemy między innymi podczas czwartkowych spotkań, adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy wspólnotowych, uczestnictwie w forach charyzmatycznych, wieczorach uwielbienia czy seminariach wiary - wylicza brat Robert.

20 lat działania wspólnota uczciła Eucharystią i uwielbieniem Boga w różnych dziełach i wydarzeniach. Były też krótki rys historyczny oraz godzina świadectw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama