Nowy numer 47/2020 Archiwum

Świąteczna pomoc dla najuboższych

Wolontariusze Caritas Diecezji Sandomierskiej zebrali blisko 4 tony żywności, która trafi na święta do najbardziej potrzebujących.

Już po raz XI Caritas Diecezji Sandomierskiej przeprowadziła  Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności. Tym razem na apel odpowiedziało kierownictwo 40 placówek sklepowych w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Ostrowcu Świętokrzyskim i Staszowie.

W zbiórce odbywającej się pod hasłem: „TAK, POMAGAM” wzięli udział uczniowie szkól znajdujących się na terenie diecezji. Zebrano blisko 4 tony produktów takich jak: cukier, mąka, olej, konserwy, ryż, kasze, warzywa i owoce w puszce, kawa, herbata, makaron.

Świąteczna pomoc dla najuboższych   Zbiórkę poprowadzili młodzi wolontariusze Caritas Archiwum Caritas - Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które aktywnie włączyły się w zbiórkę, począwszy od darczyńców, przez wolontariuszy, po kierowników i właścicieli sklepów - mówił ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas.

Z zebranych produktów wolontariusze Caritas przygotują paczki żywnościowe, które następnie zostaną przekazane potrzebującym. Paczki będą wydawane 15 i 16 grudnia w siedzibie Caritas w Sandomierzu przy ulicy Opatowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama