GN 28/2018 Archiwum

Z Jeżowego do parlamentu

Najzdolniejsza młodzież z Podkarpacia wróciła z wycieczki do Brukseli.

Wycieczkę zorganizował europoseł PiS Stanisław Ożóg. W grupie tej znaleźli się także uczniowie z powiatu niżańskiego wraz ich opiekunem, nauczycielem Zespołu Szkół w Jeżowem Ryszardem Mściszem.

–  Wycieczka premiowała sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/2016, więc niektórzy jej uczestnicy byli już studentami pierwszego roku różnych uczelni. Tak było w przypadku Agnieszki Peszt z Zespołu Szkół w Jeżowem. Pozostali reprezentanci powiatu niżańskiego to Katarzyna Baran z LO w Nisku, Piotr Żurawski z RCEZ w Nisku, Miłosz Kowalski z Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem oraz pochodzący z Rudnika Michał Zając, obecnie student AGH w Krakowie – powiedział Ryszard Mścisz.

Fotka z flagami   Wycieczka do Brukseli
Fotka z flagami
Ryszard Mścisz
Uczestnicy wycieczki nie tylko zwiedzili Parlament Europejski (zjedli obiad w poselskiej stołówce), ale także zwiedzili Brukselę i Gandawę, gdzie między innymi uczestniczyli w Mszy świętej w języku polskim. W mieście tym bowiem mieści się Polska Misja Katolicka, którą kieruje o. Aleksander Doniec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma