Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zakonnicy w oczach dzieci

Finał IV edycji Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej.

Do Sandomierza na finałową rozgrywkę zakwalifikowało się czterdzieści jeden osób. Temat konkursu brzmiał: „Słudzy Miłosierdzia. Misja osób konsekrowanych w Diecezji Sandomierskiej widziana oczami dzieci i młodzieży”. Nadesłano także wiele prac literackich i plastycznych. Turniej finałowy i rozstrzygniecie olimpiady odbyło się dnia 7 grudnia w Sandomierzu, gdzie wyłoniono najlepszych znawców tematyki posługi miłosierdzia osób konsekrowanych oraz ogłoszono wyniki konkursu plastycznego i literackiego.

Zakonnicy w oczach dzieci   Finał Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Konkurs rozgrywano najpierw na etapach: szkolnym, parafialnym i dekanalnym a następnie zwycięzcy zmierzyli się w finale diecezjalnym. Do tego etapu zakwalifikowało się czterdzieści jeden osób, które wykazały się najlepszą wiedzą. A trzeba dodać, ze pytania były bardzo trudne i wymagające szerokiej wiedzy o życiu zakonnym. Do jury napłynęły także prace w kategorii literackiej i plastycznej - poinformował ks. Marian Bolesta, odpowiedzialny za organizację konkursu. Uczestnicy konkursu literackiego i plastycznego nadsyłali do jury konkursu swoje prace, które następnie oceniała specjalna komisja. Forma plastyczna i literacka była dowolna i młodzi mogli wybrać rozprawkę, opowiadanie czy nawet wywiad z osobą konsekrowaną. Podobnie było w zakresie plastyki, gdzie jury oceniało różne formy dziecięcej i młodzieżowej ekspresji malarskiej.

Natomiast uczestnicy rywalizujący w zakresie znajomości wiedzy o posłudze miłosierdzia osób zakonnych musieli rozwiązać test zawierający cały szereg pytań.

Zakonnicy w oczach dzieci   Wręczenie nagród ks. Tomasz Lis /Foto Gość Zwycięzcom nagrody wręczył ks. Michał Mierzwa, dyrektor wydziały duszpasterskiego.

W kategorii wiedzy pośród gimnazjalistów zwyciężyła Wioleta Jaśkiewicz z Annopola, drugie miejsce zajęła Karolina Kowal z Niska, trzecie miejsce Sebastian Marut z Jaty. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Szymon Maziarz, drugie miejsce zajęła Zuzanna Świstek, zaś trzecią lokatę zdobyła Julia Garnuszek z Samborca. W konkursie literackim kolejne miejsca zajęli: Joanna Kasica z Tarnobrzega i Wiktoria Ciździel z Nowej Dęby. W konkursie plastycznym kolejne miejsca zajęli: Kacper Wawrzonek z Lipnicy, drugie miejsce Katarzyna Soboń z Ostrowca Świętokrzyskiego, trzecie Alicja Curyło z Sandomierza. Uczestnicy i zwycięzcy otrzymali cenne nagrody i upominki, zaś najlepsi będą mieli dodatkowo ufundowaną wycieczkę po sanktuariach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama