Nowy numer 28/2018 Archiwum

Helikoptery nad szpitalem

Pierwsze na północy Podkarpacia lądowisko dla ratunkowych śmigłowców powstanie w Stalowej Woli.

Poinformowali o tym na konferencji w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli starosta Janusz Zarzeczny, dyrektor szpitala Edward Surmacz oraz jego zastępca ds. technicznych Antoni Bochnak.

Inwestycja, która rozpocznie się w kwietniu 2017 r. a zakończy rok później w marcu, będzie kosztować prawie 14,7 mln zł, w tym ponad 6,5 mln pochłonie budowa samego lądowiska. Płyta lądowiska powstanie nad dachem pawilonu diagnostyczno – zabiegowego.

O jego rozbudowie poinformowano na konferencji prasowej   SOR w Stalowej Woli
O jego rozbudowie poinformowano na konferencji prasowej
Andrzej Capiga /Foto Gość
Zamontowana będzie specjalna winda do przewozu pacjentów z lądowiska na SOR lub odwrotnie. Przebudowany zostanie także cały Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) wraz z wejściem na Izbę Przyjęć – wyjaśnił Antoni Bochnak.

W 2015 r. stalowowolski SOR obsłużył około 13 tys. pacjentów.

 – W tym już zbliżamy się tej liczby, chociaż prawie cały miesiąc przed nami. Obecne pomieszczenia SOR są już więc niewystarczające, tym bardziej, iż zaczęliśmy obsługiwać także powiat niżański. Lądowisko dla śmigłowców też jest niezbędne, gdyż w naszym szpitalu jest rozbudowane lecznictwo specjalistyczne, w tym zwłaszcza kardiologia interwencyjna, gdzie liczy się czas – powiedziała Magdalena Zając, kierownik SOR.

Magdalena Zając uważa budowę lądowiska za niezbędną   SOR w Stalowej Woli
Magdalena Zając uważa budowę lądowiska za niezbędną
Andrzej Capiga /Foto Gość
Na realizację tego ogromnego przedsięwzięcia powiat otrzyma prawie 6,8 mln zł. wsparcia z Ministerstwa Zdrowia.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma