Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nadzieja w misjach

Datki zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe w Zambii.

"Gdzie misjonarze - tam nadzieja" to hasło tegorocznego XVI konkursu zorganizowanego przez Dzieło Pomocy "Ad Gentes" Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

- Jego  celem było rozbudzenie zainteresowania misjami w świecie oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problematykę misyjną. Tegoroczne hasło konkursu przypominało zaś o trudnościach i problemach, z jakimi boryka się ludność w krajach misyjnych, w tym o wojnach i konfliktach zbrojnych o charakterze etnicznym, prześladowaniach ze względu na wiarę, niesprawiedliwości społecznej, korupcji, braku dostępu do oświaty, służby zdrowia, głodzie, niedożywieniu i chorobach - powiedział ks. Tomasz Szostek z rudnickiego „Caritas”.

W konkursie wzięła udział młodzież należąca do Szkolnych Kół Caritas, która przygotowała koncert w rudnickim centrum „Caritas”. W programie zaprezentowały się Szkolne Koła Caritas z Publicznego Gimnazjum im. Orląt  w Rudniku nad Sanem, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem, Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach, absolwenci rudnickiego gimnazjum jak również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem. Koncert przygotowały Joanna Maczuga, Bernarda Podstawek-Przybysz, Iwona Zygmunt i Teresa Młynarska, a poprowadzili - Marta Paczos oraz Tadeusz Matyka. 

Wzięła w nim udział młodzież ze Szkolnych Kół Misyjnych   Misyjny koncert
Wzięła w nim udział młodzież ze Szkolnych Kół Misyjnych
Ewa Grochowska
Na scenie usłyszeć można było  wiersze i piosenki o miłości bliźniego, jak również utwory instrumentalne w aranżacji na akordeon, saksofon, puzon, gitarę, czy pianino.

Podczas koncertu zbierano też datki, które zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe w Zambii prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma