Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nadzieja w misjach

Datki zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe w Zambii.

"Gdzie misjonarze - tam nadzieja" to hasło tegorocznego XVI konkursu zorganizowanego przez Dzieło Pomocy "Ad Gentes" Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

- Jego  celem było rozbudzenie zainteresowania misjami w świecie oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problematykę misyjną. Tegoroczne hasło konkursu przypominało zaś o trudnościach i problemach, z jakimi boryka się ludność w krajach misyjnych, w tym o wojnach i konfliktach zbrojnych o charakterze etnicznym, prześladowaniach ze względu na wiarę, niesprawiedliwości społecznej, korupcji, braku dostępu do oświaty, służby zdrowia, głodzie, niedożywieniu i chorobach - powiedział ks. Tomasz Szostek z rudnickiego „Caritas”.

W konkursie wzięła udział młodzież należąca do Szkolnych Kół Caritas, która przygotowała koncert w rudnickim centrum „Caritas”. W programie zaprezentowały się Szkolne Koła Caritas z Publicznego Gimnazjum im. Orląt  w Rudniku nad Sanem, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem, Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach, absolwenci rudnickiego gimnazjum jak również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem. Koncert przygotowały Joanna Maczuga, Bernarda Podstawek-Przybysz, Iwona Zygmunt i Teresa Młynarska, a poprowadzili - Marta Paczos oraz Tadeusz Matyka. 

Misyjny koncert   Misyjny koncert
Wzięła w nim udział młodzież ze Szkolnych Kół Misyjnych
Ewa Grochowska
Na scenie usłyszeć można było  wiersze i piosenki o miłości bliźniego, jak również utwory instrumentalne w aranżacji na akordeon, saksofon, puzon, gitarę, czy pianino.

Podczas koncertu zbierano też datki, które zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe w Zambii prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama