Nowy numer 48/2020 Archiwum

Uśmiech nadziei

Bp Krzysztof Nitkiewicz odwiedził podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Tarnobrzegu.

To jedna z największych takich placówek opiekuńczych w naszej diecezji. Siostry Służebniczki Starowiejskie od lat przygarniają pod swój dach chłopców i mężczyzn z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej, którymi opiekują się z pomocą personelu zatrudnionego w tutejszym Domu Pomocy Społecznej 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. To właśnie tutaj wielu z nich odnalazło nową rodzinę, pełną troskliwej opieki, zrozumienia i miłości.

Domownicy powitali biskupa piosenką „Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Chłopcy i mężczyźni mieszkający w ośrodku posiadają wiele talentów i często zdobywają wyróżnienia w konkursach recytatorskich, piosenkarskich i zawodach parasportowych. W spontanicznym dialogu z biskupem opowiadali o sobie i zadawali mu pytania. Na zakończenie spotkania, pasterz diecezji sandomierskiej udzielił podopiecznym ośrodka, siostrom i personelowi swojego błogosławieństwa. Nastąpiła także wymiana darów mikołajkowych.

- Nasi chłopcy to cisi bohaterowie. Każdy z nich to osobna historia radzenia sobie z niepełnosprawnością, pokonywania własnych ograniczeń, odkrywania talentów i radości z odniesionego, nawet niewielkiego sukcesu. To nie my ich uczymy życia, ale oni uczą nas, jak ważny jest nawet najmniejszy sukces osiągnięty siłą woli i nakładem własnego wysiłku – podkreśla siostra Teresa, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Tarnobrzegu.

– Praca z chłopcami nie jest łatwa, wymaga dużo cierpliwości, ale każdy nawet najmniejszy ich sukces jest naszą radością i zachętą do angażowania się w codzienną troskę o nich – dodaje pani Agnieszka, instruktor terapii zajęciowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama