Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zrób zakupy, pomóż innym

Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza do udziału w XI ogólnopolskiej Zbiórce Żywności.

W dniach 9 i 10 grudnia wolontariusze Caritas będą kwestowali w ponad 40 sklepach na terenie naszej diecezji zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących. Celem zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp. - Zebrana żywność zostanie przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek bożonarodzeniowych dla najuboższych rodzin z terenu Diecezji Sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do naszej Caritas. Dodatkowo do każdej paczki dołączymy chleb oraz wędlinę. Świąteczną paczkę otrzymają wszystkie rodziny, które zwrócą się o taką pomoc – poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas.

Kwestować będą wolontariusze Caritas   Kwestować będą wolontariusze Caritas ks. Tomasz Lis /Foto Gość Wolontariusze Caritas, w odpowiednich strojach i ze specjalnymi identyfikatorami, przeprowadzą Zbiórkę Żywności w następujących miastach: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Ostrowcu Świętokrzyskim i Staszowie. - Otwórzmy nasze serca i podzielmy się żywnością z osobami ubogimi! Najmniejszy dar to dar serca. Dzięki tej pomocy ubogie rodziny będą mogły świątecznie spędzić czas Bożego Narodzenia – apeluje ks. B. Pitucha.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma