Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ty poprowadź dalej to dobro

Rozpoczęcie rorat oznajmił studencki chór, który przy akompaniamencie organistki zaintonował „rorate cæli desuper”.

Prawie cały kościół wypełnili wierni podczas rorat w dniu św. Mikołaja w parafii pw. Jana Pawła II (akademickiej ) w Stalowej Woli. Byli wśród nich zarówno dorośli parafianie, jaki i studenci oraz dzieci z rodzicami, niektóre z tornistrami, gdyż zaraz po nabożeństwie udawały się do szkoły.

Stanisław Zynwala z żoną Jadwigą oraz trójką dzieci na roraty uczęszcza codziennie od kilku lat.

Mszę św. roratnią odprawił ks. Mariusz Kozłowski   Roraty w akademickiej
Mszę św. roratnią odprawił ks. Mariusz Kozłowski
Andrzej Capiga /Foto Gość
Najpierw chodziliśmy do klasztoru braci mniszych kapucynów a obecnie do parafii akademickiej. Dziś zabraliśmy „tylko” trójkę dzieci, bo czwarte jest chore. Dzieci nie mają żadnych problemów ze wstawaniem. O piątej jest pobudka i każde chętnie się ubiera – zapewnił pan Stanisław.

6 grudnia, tę pierwszą o wschodzie słońca Mszę św. w okresie Adwentu odprawił w akademickiej parafii jej proboszcz ks. Mariusz Kozłowski. Jej rozpoczęcie oznajmił studencki chór przy akompaniamencie organistki intonując „rorate cæli desuper” („spuśćcie rosę niebiosa”).

Witam was serdecznie na Mszy roratniej w dniu św. Mikołaja, biskupa który zapisał się w historii wielką dobrocią oraz troską o człowieka. Też możemy być jak św. Mikołaj, czyniąc dobro sercem. Pamiętajmy, by przy tym poprosić Boga słowami: „Ty poprowadź dalej to dobro” – zaapelował ks. Mariusz Kozłowski.

Po Eucharystii proboszcz zaprosił wszystkich na śniadanie, które przygotowali wolontariusze - studenci. Tym razem, oprócz słodkich bułeczek i gorących napojów, za sprawą św. Mikołaja pojawiły się też kolorowe owoce.

Śniadanie przygotowali studenci   Roraty w akademickiej
Śniadanie przygotowali studenci
Andrzej Capiga /Foto Gość
Roraty połączone ze śniadaniami są w naszej parafii od chwili jej powstania, czyli od 2009 r. Na korytarzu wystawiamy stoły i krzesła, by wszystkich ugość. Nie wszyscy przychodzą, bo na przykład spieszą się do pracy lub szkoły. Śniadanie z reguły spożywa od 50 do 70 osób – dodał ks. Mariusz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma