Nowy numer 48/2020 Archiwum

Będzie rewolucja

Ponad 30 mln zł kosztować będzie nowoczesne rozwiązanie komunikacyjne w Stalowej Woli.

Będzie się ono składać między innymi z dwóch wiaduktów (drogowego i kolejowego) oraz dwóch rond (przy ul. Grabskiego i ul. Energetyków). Dodatkowo przebudowana zostanie droga gminna o długości ponad 1 km oraz wybudowana nowa o długości 344 m. Powstanie w ten sposób ciąg komunikacyjny umożliwiający bezkolizyjny dojazd do kolejowego dworca pasażerskiego w Stalowej Woli.

Inwestycja, której budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku, kosztować będzie ponad 30 mln zł, z czego prawie 10 mln to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Podpisanie umowy dotyczącej dofinansowania inwestycji przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie odbyło w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli. Dokument podpisali marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Komunikacja w mieście   Komunikacja w mieście
Umowa została podpisana w UM w Stalowej Woli
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Realizacja tej inwestycji to prawdziwa rewolucja w komunikacyjnym układzie w Stalowej Woli. Rozwiąże bowiem problemy transportowe strefy ekonomicznej, a sama trasa będzie łącznikiem z przyszłą obwodnicą miasta oraz drogą ekspresową S-19 - powiedział L. Nadbereżny.

- Pieniędzy na drogi lokalne jest w naszym programie operacyjnym niewiele, dlatego decydujemy się na dofinansowywanie tylko tych projektów, które naprawdę rozwiązują podstawowe problemy komunikacyjne, dodatkowo wybiegają w przyszłość pod względem rozwiązań technicznych i wspierają rozwój transportu kolejowego - dodał W. Ortyl.

Nowe komunikacyjne rozwiązanie będzie gotowe w połowie 2018 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama